Harga bas terbaik dari 5000+ syarikat!

Bas ke Melaka

Pilihan perjalanan bas ke Melaka dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Semua tentang bas ke Melaka

Adakah anda sedang mencari bas murah ke Melaka? Bandingkan kesemua 31 syarikat bas ke Melaka dan ketahui masa berlepas dan ketibaan, kesemua 12 stesen bas di Melaka, masa perjalanan dan sudah tentu harga terbaik untuk 301 bas harian ke Melaka.
const setTime = () => { LocalTime.SetCurrentTimeInUserLocale("time-in-melaka", 8); }; // Update the time every second window.setInterval(setTime, 1000);
Waktu tempatan
Negara Malaysia
Mata wang Ringgit
Sambungan bas 301
stesen bas 12
perjalanan murah RM 10
Paling popular syarikat bas
Mayang Sari ExpressMARA LinerTransnasional MYStarMart Express
Syarikat lain adalah 707 Inc., Billion Stars Express, Cepat Express, City Express, Cityline Global, Delima Express dan 21 lagi.

Tiket bas murah ke Melaka

  • Suasana Edaran Express
    1h 30m
    9:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    11:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Suasana Edaran Express
    Premium Economy
    RM 10
  • Melor Interline Express Sdn Bhd
    1h 0m
    8:25 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:25 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Melor Interline Express Sdn Bhd
    Premium Economy
    RM 12
  • Delima Express
    2h 0m
    7:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Delima Express
    Premium Economy
    RM 12
  • MARA Liner
    3h 22m
    4:15 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    7:37 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Economy
    RM 12
  • Mayang Sari Express
    2h 12m
    8:00 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    10:12 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 14
  • Kesatuan Express
    2h 0m
    2:50 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:50 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 14
  • Transnasional MY
    2h 30m
    12:00 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    2:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Transnasional MY
    Premium Economy
    RM 15
  • Cepat Express
    3h 15m
    3:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:45 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Cepat Express
    Premium Economy
    RM 15
  • City Express
    0h 0m
    9:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    9:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Economy
    RM 16
  • Billion Stars Express
    1h 8m
    9:15 PG
    Muar
    Bus Terminal Bentayan
    10:23 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Billion Stars Express
    Business
    RM 16
  • Grassland Super Nice Express
    3h 12m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    12:41 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 23
  • SS International Express
    3h 38m
    9:00 PG
    Kluang
    Terminal Pengangkutan Awam Bandar
    12:38 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    SS International Express
    Economy
    RM 24
  • 707 Inc.
    3h 12m
    6:45 PG
    Pasir Gudang
    9:57 PG
    Melaka
    707 Inc.
    Economy
    RM 25
  • Sanwa Express
    5h 51m
    8:45 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    2:36 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Sanwa Express
    Premium Economy
    RM 30
  • SP Bumi
    -17737509h 0m
    9:00 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    SP Bumi
    Economy
    RM 47
  • Sani United
    -17737510h -30m
    10:30 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Sani United
    Economy
    RM 50
  • E-Mutiara
    11h 3m
    8:00 PTG
    Kota Bharu
    Terminal TESCO
    7:03 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    E-Mutiara
    Economy
    RM 57
  • Ekspres Perdana
    11h 45m
    10:15 PTG
    Jerteh
    Stesen bas
    10:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Ekspres Perdana
    Economy
    RM 57
  • Sri Maju Group
    8h 16m
    3:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    11:16 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Sri Maju Group
    Economy
    RM 61
  • StarMart Express
    2h 34m
    8:30 PG
    Kuala Lumpur Airport
    11:04 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 70
  • Suasana Express
    8h 16m
    9:15 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    5:31 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Suasana Express
    Economy
    RM 71
  • KPB Ekspress
    8h 16m
    9:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    5:46 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KPB Ekspress
    Economy
    RM 72
  • Quickliner
    8h 18m
    10:30 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    6:48 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Quickliner
    Economy
    RM 72
  • Pancaran Matahari
    9h 6m
    10:45 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    7:51 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Pancaran Matahari
    Economy
    RM 73
  • Intercity Coach
    0h 0m
    9:30 PG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    9:30 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Intercity Coach
    Economy
    RM 80
  • Cityline Global
    -17737638h -45m
    6:45 PG
    Singapura
    Queen Street Bus Terminal
    Melaka
    Cityline Global
    Economy
    RM 81
  • Golden Coach Express
    -17737640h -50m
    8:50 PG
    Singapura
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Golden Coach Express
    Economy
    RM 88
  • Luxury Coach Service
    -17737638h -15m
    6:15 PG
    Singapura
    Queen Street Bus Terminal
    Melaka
    Luxury Coach Service
    Economy
    RM 98
  • KKKL Travel and Tours
    -17737640h 0m
    8:00 PG
    Singapura
    Kovan Hub Bus Terminal
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    KKKL Travel and Tours
    Premium Economy
    RM 98
  • KKKL Express Malaysia
    6h 10m
    8:00 PG
    Singapura
    Kovan Hub Bus Terminal
    2:10 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Business
    RM 107
  • WTS Travel & Tours Pte Ltd
    -17737638h -15m
    6:15 PG
    Singapura
    Tampines
    Melaka
    WTS Travel & Tours Pte Ltd
    Business
    RM 130
Pada halaman ini, kami akan menunjukkan kepada anda laluan paling murah ke Melaka bagi hari-hari berikutnya. Anda akan menerima semua maklumat mengenai perhentian bas di Melaka bagi memudahkan perjalanan anda. Di samping itu, anda akan menemui laluan bas yang paling popular ke Melaka.

Tiada laluan anda? Dalam bar carian, kami telah mengisi Melaka sebagai destinasi anda. Anda hanya perlu memasukkan tempat berlepas. Jika anda ingin menaiki bas dari Melaka, hanya klik pada anak panah untuk menukar arah perjalanan.

Kami telah mengambil masa untuk mengisi tarikh perjalanan. Secara umum, kebanyakan orang menempah 3-7 hari sebelum perjalanan mereka. Jika anda ingin menyemak tarikh perjalanan tertentu, sila pilih hari yang bersesuaian daripada kalendar.

Anda sudah tahu bila anda ingin kembali dari Melaka? Semaklah perjalanan kembali anda dan pilih tarikh yang sesuai. Adakah perjalanan anda bersama orang lain? Silih pilih jumlah penumpang dan mulakan carian anda. Anda boleh menyusun hasil carian mengikut harga, waktu perlepasan dan masa ketibaan, serta menapis hasil carian anda untuk perhentian bas atau syarikat bas. Semua mengikut keperluan anda.

Jika ada, kami akan memaparkan maklumat tentang perkhidmatan pengangkutan lain seperti tren, carpool dan kapal terbang ke Melaka. Nikmati bas anda ke Melaka dengan CheckMyBus!

Semua perhentian bas di Melaka

Soalan Lazim (FAQ) mengenai laluan bas ke Melaka

Adakah terdapat bas terus ke Melaka?

Sama ada terdapat laluan bas terus ke Melaka bergantung pada bandar mana anda hendak pergi. Oleh itu, hanya masukkan bandar permulaan anda dalam carian kami untuk mengetahui sama ada terdapat sambungan bas terus ke Melaka. Dalam konteks ini, perlu diingat bahawa bergantung pada tarikh perjalanan, mungkin terdapat lebih sedikit sambungan langsung.

Apakah yang boleh saya bawa semasa menaiki bas saya ke Melaka?

Bergantung pada pembekal yang anda pergi ke Melaka, perkara yang anda dibenarkan untuk dibawa bersama anda boleh berbeza-beza. Untuk mengetahui sama ada anda boleh membawa basikal, papan salji atau ski anda, sebagai contoh, hanya gunakan carian kami untuk mencari bas yang terbaik sesuai dengan keperluan anda untuk tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Apakah peralatan dan kemudahan yang ada pada bas ke Melaka?

Peralatan di atas kapal berbeza bergantung pada pembekal. Kebanyakan bas kini mempunyai penghawa dingin, soket dan WiFi di dalamnya. Perkhidmatan, seperti Bagasi tangan dan Bagasi Percuma, selalunya percuma. Sesetengah pembekal bas juga menawarkan perkhidmatan tambahan dengan bayaran tambahan, termasuk Bagasi besar dan Minuman. Sebaiknya gunakan carian kami untuk mendapatkan maklumat tepat tentang peralatan dan perkhidmatan yang tersedia di dalam bas untuk Melaka pada tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Perhentian bas yang manakah terdapat di Melaka?

Terdapat sejumlah 12 perhentian bas di Melaka. Kebanyakan bas berhenti di The Straits Hotel And Suites. Lihat peta Melaka kami untuk mencari perhentian bas yang paling sesuai untuk anda.

Syarikat bas mana yang pergi ke Melaka?

Terdapat 31 pembekal bas pergi ke Melaka: Mayang Sari Express, MARA Liner, Transnasional MY, StarMart Express, KKKL Express Malaysia, Melor Interline Express Sdn Bhd, Sanwa Express, Suasana Edaran Express, Sani United, Billion Stars Express, Grassland Super Nice Express, City Express, Delima Express, E-Mutiara, Cepat Express, Intercity Coach, KPB Ekspress, Sri Maju Group, SP Bumi, Kesatuan Express, Ekspres Perdana, 707 Inc., Pancaran Matahari, SS International Express, Suasana Express, Quickliner, Luxury Coach Service, Cityline Global, WTS Travel & Tours Pte Ltd, KKKL Travel and Tours dan Golden Coach Express

Bagaimanakah saya boleh mencari tawaran bas terbaik untuk Melaka?

Dapatkan tawaran tiket terbaik ke Melaka dengan mudah dengan CheckMyBus. Cuma masukkan bandar permulaan dan tarikh perjalanan anda dalam carian kami dan mulakan carian. Anda kemudiannya boleh menapis hasil mengikut keperluan anda atau menyusunnya mengikut harga atau masa perjalanan.

Berapa banyak yang boleh saya jimatkan dengan membandingkan bas dengan Melaka?

Jumlah yang anda boleh jimat bergantung pada bandar dari tempat anda pergi ke Melaka. Biasanya anda boleh menjimatkan lebih banyak dengan menempah tiket anda lebih awal. Untuk mendapatkan tawaran termurah untuk Melaka, pergi ke carian kami, masukkan bandar bermula dan tarikh perjalanan anda dan kemudian mula mencari untuk mencari semua pilihan yang mungkin.

Terokai destinasi lain dengan bas

Laluan bas paling popular dari Melaka

Dalam jadual di bawah, anda akan menemui sambungan bas intercity terbaik antara Melaka dan destinasi yang anda inginkan. Cuma klik pada sambungan dan semak butiran lanjut mengenai laluan pilihan anda.

Pemindahan Lapangan Terbang daripada Melaka

Bandar-bandar berdekatan dengan Melaka: Semak lokasi perlepasan lain

Beberapa bandar berhampiran Melaka juga dihubungkan dengan rangkaian bas nasional atau antarabangsa. Jika anda ingin carian anda merangkumi stesen bas di sekitar Batu Pahat, Muar or Port Dickson, hanya meningkatkan lingkungan carian anda dan anda akan menemui laluan bas dan tren di kawasan itu. Sekiranya boleh, kami juga akan mempertimbangkan pilihan lain dalam rangkaian pengangkutan tempatan.

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.