Harga bas terbaik dari 5000+ syarikat!

Bas dari Johor Bahru ke Melaka dari RM 16

Bandingkan 10 syarikat dan dapatkan harga terbaik dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Johor Bahru ke Melaka

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Johor Bahru ke Melaka daripada pelbagai pengendali bas seperti KKKL Express Malaysia, 707 Inc. atau City Express untuk hari-hari berikutnya .
hari ini
dari RM 21
esok
dari RM 20
Jumaat
dari RM 16
Sabtu
dari RM 20
Ahad
dari RM 20
Isnin
dari RM 21
Selasa
dari RM 21

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    1:23 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    5h 32m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    1:02 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Economy
    RM 25
  • StarMart Express
    5h 32m
    9:15 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    2:47 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 25
  • 707 Inc.
    3h 12m
    2:45 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    5:57 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    707 Inc.
    Economy
    RM 27

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Delima Express
    0h 0m
    7:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    7:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Delima Express
    Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    3h 54m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:54 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    3h 54m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:24 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Premium Economy
    RM 23
  • Grassland Super Nice Express
    3h 12m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:41 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Jumaat

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Sanwa Express
    2h 28m
    8:00 PG
    Johor Bahru
    10:28 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Sanwa Express
    Economy
    RM 16
  • Billion Stars Express
    1h 8m
    9:15 PG
    Johor Bahru
    10:23 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Billion Stars Express
    Business
    RM 16
  • MARA Liner
    3h 54m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:54 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    0h 0m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    7:30 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Economy
    RM 23

Perjalanan bas paling murah Sabtu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    3h 54m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:54 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    3h 54m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:24 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Premium Economy
    RM 25
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    1:23 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 25
  • 707 Inc.
    -17738247h 0m
    3:00 PTG
    Johor Bahru
    Taman Ungku Tun Aminah
    Melaka
    707 Inc.
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    3h 54m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:54 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    5h 32m
    12:30 PG
    Johor Bahru
    6:02 PG
    Melaka
    KKKL Express Malaysia
    Economy
    RM 25
  • Grassland Super Nice Express
    3h 12m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:41 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 25
  • StarMart Express
    0h 0m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:00 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • City Express
    3h 54m
    9:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    1:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    City Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    1:23 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    3h 54m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:24 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Premium Economy
    RM 25
  • KKKL Express Malaysia
    3h 54m
    8:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:24 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Premium Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    5h 32m
    1:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    6:32 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    MARA Liner
    Economy
    RM 21
  • KKKL Express Malaysia
    0h 0m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    7:30 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Economy
    RM 25
  • Grassland Super Nice Express
    3h 12m
    9:29 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:41 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 25
  • 707 Inc.
    3h 12m
    2:45 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    5:57 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    707 Inc.
    Economy
    RM 25
  • StarMart Express
    5h 32m
    9:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    2:32 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 35

Kekerapan sambungan bas antara Johor Bahru dan Melaka

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Johor Bahru dan Melaka, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Ahad ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 109 bas harian daripada Johor Bahru ke Melaka. Isnin sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 50 bas harian antara Johor Bahru dan Melaka.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 210 bas dari Johor Bahru ke Melaka, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Johor Bahru dan Melaka, dengan 39 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Johor Bahru ke Melaka

Bandingkan semua penyedia seperti KKKL Express Malaysia, 707 Inc. dan City Express yang melakukan perjalanan 73 kali setiap hari dengan bas dari Johor Bahru ke Melaka dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Johor Bahru ke Melaka bermula dari RM 16!

Bas paling murah RM 16
Bas terpantas 1h 8m
Bas terawal 7:30 PG
Bas terakhir 9:30 PTG
Laluan bas harian 73 Ø
Jarak 187.2 km
Syarikat bas KKKL Express Malaysia, 707 Inc., City Express, Grassland Super Nice Express, StarMart Express, MARA Liner, Delima Express, Sanwa Express, SS International Express dan Billion Stars Express

Sambungan bas termurah dari Johor Bahru ke Melaka

Setiap hari, 73 bas daripada 10 syarikat bas meninggalkan Johor Bahru untuk Melaka: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 24/07/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 22/07
Selasa 23/07
Rabu 24/07
RM 25
Khamis 25/07
RM 26
Jumaat 26/07
RM 17
Sabtu 27/07
RM 25
Ahad 28/07
RM 20
Isnin 29/07
RM 31
Selasa 30/07
RM 27
Rabu 31/07
RM 20
Khamis 01/08
RM 28
Jumaat 02/08
Sabtu 03/08
RM 21
Ahad 04/08
RM 20
Isnin 05/08
RM 26
Selasa 06/08
RM 25
Rabu 07/08
RM 36
Khamis 08/08
RM 26
Jumaat 09/08
RM 5
Sabtu 10/08
RM 41
Ahad 11/08
RM 35
Isnin 12/08
RM 25
Selasa 13/08
RM 25
Rabu 14/08
RM 25
Khamis 15/08
Jumaat 16/08
Sabtu 17/08
Ahad 18/08

Masa termurah untuk perjalanan dari Johor Bahru ke Melaka

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Johor Bahru ke Melaka, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 16, Jumaat ialah hari paling murah untuk bas dari Johor Bahru ke Melaka. Isnin sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 21.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Johor Bahru ke Melaka, dengan RM 16. Malam ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 21.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Johor Bahru kepada Melaka

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Johor Bahru ke Melaka lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Johor Bahru ke Melaka, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Johor Bahru ke Melaka juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Johor Bahru hingga Melaka

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Johor Bahru hingga Melaka daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Johor Bahru dan Melaka

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Johor Bahru dan Melaka.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Johor Bahru ke Melaka

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Johor Bahru hingga Melaka? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Johor Bahru ke Melaka? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Johor Bahru ke Melaka

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Johor Bahru Melaka?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Johor Bahru-Melaka boleh didapati dari harga RM 16. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Johor Bahru ke Melaka?

10 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 16 dan RM 69. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Melaka.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Johor Bahru ke Melaka setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Johor Bahru ke Melaka dilayan oleh kira-kira 73 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Melaka dari Johor Bahru?

Bas perantara terpantas dari Johor Bahru ke Melaka ditawarkan oleh Billion Stars Express dan mengambil masa 1h 8m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 16. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Johor Bahru ke Melaka akan berlepas?

Bas paling awal ke Melaka akan berlepas dari Johor Bahru pada pukul 7:30 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Johor Bahru ke Melaka?

Bas terakhir akan berlepas ke Melaka dari Johor Bahru pada pukul 9:30 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Johor Bahru Melaka ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Johor Bahru ke Melaka, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas KKKL Express Malaysia, 707 Inc. dan City Express. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Johor Bahru dan Melaka?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Johor Bahru dan Melaka dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: KKKL Express Malaysia, 707 Inc. dan City Express.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Melaka dari Johor Bahru?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Johor Bahru - Melaka secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Johor Bahru - Melaka?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Johor Bahru ke Melaka untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Johor Bahru ke Melaka

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Business
Business

Tempat duduk yang selesa, perkhidmatan makanan dan minuman, disertai secara amnya dengan fleksibiliti tiket.

Lebih banyak laluan bas dari Johor Bahru dan Melaka

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Johor Bahru dan daripada Melaka. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.