Harga bas terbaik dari 5000+ syarikat!

Bas ke Johor Bahru

Pilihan perjalanan bas ke Johor Bahru dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Semua tentang bas ke Johor Bahru

Adakah anda sedang mencari bas murah ke Johor Bahru? Bandingkan kesemua 51 syarikat bas ke Johor Bahru dan ketahui masa berlepas dan ketibaan, kesemua 13 stesen bas di Johor Bahru, masa perjalanan dan sudah tentu harga terbaik untuk 518 bas harian ke Johor Bahru.
const setTime = () => { LocalTime.SetCurrentTimeInUserLocale("time-in-johor-bahru", 8); }; // Update the time every second window.setInterval(setTime, 1000);
Waktu tempatan
Negara Malaysia
Mata wang Ringgit
Sambungan bas 518
stesen bas 13
perjalanan murah RM 13
Paling popular syarikat bas
KKKL Express MalaysiaMayang Sari ExpressLA HolidaysMARA Liner
Syarikat lain adalah 707 Inc., Adik Beradik, Auto Viação Progresso, Billion Stars Express, Causeway Link Express, City Express dan 41 lagi.

Tiket bas murah ke Johor Bahru

  • SS International Express
    2h 17m
    6:55 PG
    Muar
    9:12 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    SS International Express
    Economy
    RM 19
  • 707 Inc.
    3h 14m
    8:30 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    11:44 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    707 Inc.
    Economy
    RM 24
  • Prisma Express
    4h 33m
    10:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    3:03 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Prisma Express
    Premium Economy
    RM 25
  • Plusliner MY
    4h 0m
    8:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    12:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Plusliner MY
    Premium Economy
    RM 29
  • Mayang Sari Express
    5h 12m
    4:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:42 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 30
  • E-Mutiara
    7h 56m
    12:15 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    8:11 PG
    Johor Bahru
    E-Mutiara
    Economy
    RM 30
  • LPMS Ekspres
    -17738220h -15m
    12:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    LPMS Ekspres
    Economy
    RM 30
  • Suasana Edaran Express
    4h 33m
    7:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    12:03 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Suasana Edaran Express
    Premium Economy
    RM 32
  • City Express
    5h 12m
    7:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    12:42 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    City Express
    Premium Economy
    RM 34
  • MARA Liner
    5h 12m
    4:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:27 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 34
  • Star Qistna Express
    4h 33m
    12:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    5:03 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Star Qistna Express
    Premium Economy
    RM 34
  • Causeway Link Express
    5h 0m
    8:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    1:00 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 34
  • Kwok Ping Express
    4h 33m
    10:15 PG
    Seremban
    Terminal 1
    2:48 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Kwok Ping Express
    Premium Economy
    RM 34
  • Grassland Super Nice Express
    4h 15m
    12:29 PTG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan
    4:44 PTG
    Johor Bahru
    Berjaya Waterfront (Stulang)
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 35
  • LA Holidays
    5h 12m
    1:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:12 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 35
  • Yellow Star Express
    5h 12m
    10:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    3:12 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Yellow Star Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Warisan Express
    4h 0m
    7:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    11:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Warisan Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Sri Maju Group
    -17738217h -15m
    9:15 PG
    Kuala Lumpur
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Sri Maju Group
    Premium Economy
    RM 35
  • Billion Stars Express
    -17738209h -30m
    1:30 PG
    Kuala Lumpur
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Billion Stars Express
    Economy
    RM 35
  • Top Liner
    5h 12m
    8:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    1:27 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Top Liner
    Premium Economy
    RM 35
  • SC Southern Express
    5h 12m
    8:45 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    1:57 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    SC Southern Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Meridian Holidays
    4h 30m
    5:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Meridian Holidays
    Premium Economy
    RM 35
  • KPB Ekspress
    5h 12m
    3:30 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    8:42 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    KPB Ekspress
    Premium Economy
    RM 35
  • Neoliner Express
    5h 12m
    5:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    10:12 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Neoliner Express
    Premium Economy
    RM 35
  • StarMart Express
    4h 27m
    11:45 PG
    Seremban
    Terminal 1
    4:12 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    StarMart Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Delima Express
    5h 30m
    5:45 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    11:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Delima Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Quickliner
    5h 12m
    6:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    11:12 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Quickliner
    Premium Economy
    RM 35
  • Hatyai Intertop Express
    5h 12m
    12:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    5:42 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Hatyai Intertop Express
    Premium Economy
    RM 35
  • Restu Pelangi
    3h 26m
    7:50 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    11:16 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Restu Pelangi
    Premium Economy
    RM 35
  • Inter Top (Pudu)
    -17738208h -30m
    12:30 PG
    Kuala Lumpur
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Inter Top (Pudu)
    Business
    RM 35
  • KKKL Express Malaysia
    5h 12m
    12:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    5:42 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    KKKL Express Malaysia
    Premium Economy
    RM 36
  • Sri Theven Travel & Tours
    5h 12m
    1:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:27 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Sri Theven Travel & Tours
    Premium Economy
    RM 37
  • The One Travel and Tours
    5h 12m
    11:00 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:12 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    The One Travel and Tours
    Premium Economy
    RM 39
  • V Express
    5h 12m
    11:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:42 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    V Express
    Premium Economy
    RM 40
  • Permata Utara
    5h 12m
    3:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    8:27 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 40
  • Prestij Express
    4h 33m
    4:15 PG
    Seremban
    Terminal 1
    8:48 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Prestij Express
    Premium Economy
    RM 40
  • SMB Ekspress
    -17738231h -59m
    11:59 PTG
    Kuala Lumpur
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 40
  • Eltabina Express
    5h 12m
    8:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    1:42 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Eltabina Express
    Premium Economy
    RM 44
  • Adik Beradik
    8h 49m
    9:00 PG
    Kuala Terengganu
    Universiti Sultan Zainal Abidin (UniSZA)
    5:49 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    Adik Beradik
    Economy
    RM 49
  • SP Bumi
    8h 52m
    9:30 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    6:22 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    SP Bumi
    Economy
    RM 49
  • Persada Express
    7h 48m
    12:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    7:48 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Persada Express
    Premium Economy
    RM 55
  • WTS Travel & Tours Pte Ltd
    1h 30m
    9:00 PG
    Singapura
    10:30 PG
    Johor Bahru
    WTS Travel & Tours Pte Ltd
    Economy
    RM 61
  • Ekspres Perdana
    -17738396h 0m
    8:00 PTG
    Kota Bharu
    Stesen Bas
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Ekspres Perdana
    Economy
    RM 65
  • Star Coach Express
    -17738290h 0m
    10:00 PG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Star Coach Express
    Business
    RM 70
  • Intercity Coach
    11h 3m
    8:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    7:03 PG
    Johor Bahru
    Taman Johor Jaya
    Intercity Coach
    Premium Economy
    RM 90
  • Pancaran Matahari
    11h 3m
    9:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    8:03 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    Pancaran Matahari
    Economy
    RM 95
  • Reunidas
    9h 40m
    7:20 PTG
    Kuala Lumpur
    5:00 PG
    Johor Bahru
    Reunidas
    Basic
    RM 148
  • Viação Real Transportes
    9h 40m
    7:20 PTG
    Kuala Lumpur
    5:00 PG
    Johor Bahru
    Viação Real Transportes
    Basic
    RM 152
  • Viação União Santa Cruz
    13h 5m
    7:30 PG
    Kuala Lumpur
    8:35 PTG
    Johor Bahru
    Viação União Santa Cruz
    Basic
    RM 192
  • Auto Viação Progresso
    20h 5m
    2:30 PTG
    Kuala Lumpur
    10:35 PG
    Johor Bahru
    Auto Viação Progresso
    Economy
    RM 288
  • Expresso Guanabara
    22h 1m
    9:30 PG
    Kuala Lumpur
    7:31 PG
    Johor Bahru
    Expresso Guanabara
    Business
    RM 345
Pada halaman ini, kami akan menunjukkan kepada anda laluan paling murah ke Johor Bahru bagi hari-hari berikutnya. Anda akan menerima semua maklumat mengenai perhentian bas di Johor Bahru bagi memudahkan perjalanan anda. Di samping itu, anda akan menemui laluan bas yang paling popular ke Johor Bahru.

Tiada laluan anda? Dalam bar carian, kami telah mengisi Johor Bahru sebagai destinasi anda. Anda hanya perlu memasukkan tempat berlepas. Jika anda ingin menaiki bas dari Johor Bahru, hanya klik pada anak panah untuk menukar arah perjalanan.

Kami telah mengambil masa untuk mengisi tarikh perjalanan. Secara umum, kebanyakan orang menempah 3-7 hari sebelum perjalanan mereka. Jika anda ingin menyemak tarikh perjalanan tertentu, sila pilih hari yang bersesuaian daripada kalendar.

Anda sudah tahu bila anda ingin kembali dari Johor Bahru? Semaklah perjalanan kembali anda dan pilih tarikh yang sesuai. Adakah perjalanan anda bersama orang lain? Silih pilih jumlah penumpang dan mulakan carian anda. Anda boleh menyusun hasil carian mengikut harga, waktu perlepasan dan masa ketibaan, serta menapis hasil carian anda untuk perhentian bas atau syarikat bas. Semua mengikut keperluan anda.

Jika ada, kami akan memaparkan maklumat tentang perkhidmatan pengangkutan lain seperti tren, carpool dan kapal terbang ke Johor Bahru. Nikmati bas anda ke Johor Bahru dengan CheckMyBus!

Semua perhentian bas di Johor Bahru

Soalan Lazim (FAQ) mengenai laluan bas ke Johor Bahru

Adakah terdapat bas terus ke Johor Bahru?

Sama ada terdapat laluan bas terus ke Johor Bahru bergantung pada bandar mana anda hendak pergi. Oleh itu, hanya masukkan bandar permulaan anda dalam carian kami untuk mengetahui sama ada terdapat sambungan bas terus ke Johor Bahru. Dalam konteks ini, perlu diingat bahawa bergantung pada tarikh perjalanan, mungkin terdapat lebih sedikit sambungan langsung.

Apakah yang boleh saya bawa semasa menaiki bas saya ke Johor Bahru?

Bergantung pada pembekal yang anda pergi ke Johor Bahru, perkara yang anda dibenarkan untuk dibawa bersama anda boleh berbeza-beza. Untuk mengetahui sama ada anda boleh membawa basikal, papan salji atau ski anda, sebagai contoh, hanya gunakan carian kami untuk mencari bas yang terbaik sesuai dengan keperluan anda untuk tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Apakah peralatan dan kemudahan yang ada pada bas ke Johor Bahru?

Peralatan di atas kapal berbeza bergantung pada pembekal. Kebanyakan bas kini mempunyai penghawa dingin, soket dan WiFi di dalamnya. Perkhidmatan, seperti Bagasi tangan dan Bagasi Percuma, selalunya percuma. Sesetengah pembekal bas juga menawarkan perkhidmatan tambahan dengan bayaran tambahan, termasuk Bagasi besar dan Minuman. Sebaiknya gunakan carian kami untuk mendapatkan maklumat tepat tentang peralatan dan perkhidmatan yang tersedia di dalam bas untuk Johor Bahru pada tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Perhentian bas yang manakah terdapat di Johor Bahru?

Terdapat sejumlah 13 perhentian bas di Johor Bahru. Kebanyakan bas berhenti di Larkin Bus Terminal. Lihat peta Johor Bahru kami untuk mencari perhentian bas yang paling sesuai untuk anda.

Syarikat bas mana yang pergi ke Johor Bahru?

Terdapat 51 pembekal bas pergi ke Johor Bahru: KKKL Express Malaysia, Mayang Sari Express, LA Holidays, MARA Liner, Grassland Super Nice Express, Adik Beradik, KPB Ekspress, E-Mutiara, SS International Express, Billion Stars Express, StarMart Express, Sri Maju Group, City Express, SC Southern Express, Quickliner, SMB Ekspress, Ekspres Perdana, Causeway Link Express, Prisma Express, Plusliner MY, Sri Theven Travel & Tours, Persada Express, Intercity Coach, Top Liner, Suasana Edaran Express, Eltabina Express, Yellow Star Express, Delima Express, SP Bumi, Kwok Ping Express, 707 Inc., Warisan Express, Star Qistna Express, Permata Utara, Neoliner Express, V Express, LPMS Ekspres, Hatyai Intertop Express, Meridian Holidays, Restu Pelangi, The One Travel and Tours, Inter Top (Pudu), Prestij Express, Pancaran Matahari, Star Coach Express, WTS Travel & Tours Pte Ltd, Viação União Santa Cruz, Reunidas, Viação Real Transportes, Expresso Guanabara dan Auto Viação Progresso

Bagaimanakah saya boleh mencari tawaran bas terbaik untuk Johor Bahru?

Dapatkan tawaran tiket terbaik ke Johor Bahru dengan mudah dengan CheckMyBus. Cuma masukkan bandar permulaan dan tarikh perjalanan anda dalam carian kami dan mulakan carian. Anda kemudiannya boleh menapis hasil mengikut keperluan anda atau menyusunnya mengikut harga atau masa perjalanan.

Berapa banyak yang boleh saya jimatkan dengan membandingkan bas dengan Johor Bahru?

Jumlah yang anda boleh jimat bergantung pada bandar dari tempat anda pergi ke Johor Bahru. Biasanya anda boleh menjimatkan lebih banyak dengan menempah tiket anda lebih awal. Untuk mendapatkan tawaran termurah untuk Johor Bahru, pergi ke carian kami, masukkan bandar bermula dan tarikh perjalanan anda dan kemudian mula mencari untuk mencari semua pilihan yang mungkin.

Terokai destinasi lain dengan bas

Laluan bas paling popular dari Johor Bahru

Dalam jadual di bawah, anda akan menemui sambungan bas intercity terbaik antara Johor Bahru dan destinasi yang anda inginkan. Cuma klik pada sambungan dan semak butiran lanjut mengenai laluan pilihan anda.

Bandar-bandar berdekatan dengan Johor Bahru: Semak lokasi perlepasan lain

Beberapa bandar berhampiran Johor Bahru juga dihubungkan dengan rangkaian bas nasional atau antarabangsa. Jika anda ingin carian anda merangkumi stesen bas di sekitar Singapura, Skudai or Kluang, hanya meningkatkan lingkungan carian anda dan anda akan menemui laluan bas dan tren di kawasan itu. Sekiranya boleh, kami juga akan mempertimbangkan pilihan lain dalam rangkaian pengangkutan tempatan.

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.