Bas ke Klang

Pilihan perjalanan bas ke Klang dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Semua tentang bas ke Klang

Adakah anda sedang mencari bas murah ke Klang? Bandingkan kesemua 35 syarikat bas ke Klang dan ketahui masa berlepas dan ketibaan, kesemua 2 stesen bas di Klang, masa perjalanan dan sudah tentu harga terbaik untuk 999 bas harian ke Klang.
const setTime = () => { LocalTime.SetCurrentTimeInUserLocale("time-in-klang", 8); }; // Update the time every second window.setInterval(setTime, 1000);
Waktu tempatan
Negara Malaysia
Mata wang Ringgit
Sambungan bas 999
stesen bas 2
perjalanan murah RM 12
Paling popular syarikat bas
LA HolidaysStarMart ExpressMayang Sari ExpressE-Mutiara
Syarikat lain adalah AeroBus MY, AZ Liner, Billion Stars Express, Causeway Link Express, City Express, Darul Iman Express dan 25 lagi.

Tiket bas murah ke Klang

  • StarMart Express
    0h 55m
    2:00 PTG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    2:55 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Business
    RM 12
  • AeroBus MY
    1h 41m
    4:45 PG
    Kuala Lumpur Airport
    Kuala Lumpur Airport (KLIA)
    6:26 PG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    AeroBus MY
    Economy
    RM 15
  • SMB Teluk Intan
    1h 34m
    12:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    2:04 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 15
  • SMB Ekspress
    -17735712h -30m
    12:30 PG
    Seremban
    Terminal 1
    Klang
    Sentral Terminal
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 15
  • City Express
    0h 0m
    2:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    2:00 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    City Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    -17735722h -45m
    10:45 PG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Sri Theven Travel & Tours
    1h 5m
    1:30 PTG
    Kuala Selangor
    Terminal Bas Bandar Malawati
    2:35 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Sri Theven Travel & Tours
    Economy
    RM 21
  • LA Holidays
    0h 0m
    9:00 PG
    Temerloh
    Terminal Utama
    9:00 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    LA Holidays
    Economy
    RM 23
  • Plusliner MY
    1h 21m
    10:30 PG
    Batu Gajah
    Bus Station
    11:51 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    Plusliner MY
    Economy
    RM 25
  • Ekspres Musafir
    4h 25m
    6:30 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    10:55 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Ekspres Musafir
    Economy
    RM 26
  • Persada Express
    -17735772h -45m
    12:45 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Klang
    Sentral Terminal
    Persada Express
    Economy
    RM 28
  • Utama Ekspres
    -17735794h 0m
    10:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Klang
    Sentral Terminal
    Utama Ekspres
    Economy
    RM 28
  • Prisma Express
    4h 25m
    4:15 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    8:40 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Prisma Express
    Economy
    RM 30
  • KKKL Express Malaysia
    0h 0m
    8:00 PG
    Batu Pahat
    Express Bus Terminal
    8:00 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    KKKL Express Malaysia
    Economy
    RM 30
  • Sani United
    -17735769h -30m
    9:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Klang
    Sentral Terminal
    Sani United
    Economy
    RM 32
  • E-Mutiara
    -17735843h -10m
    11:10 PG
    Kerteh
    Stesen Bas
    Klang
    Sentral Terminal
    E-Mutiara
    Economy
    RM 33
  • Naik Selalu Express
    -17735760h -30m
    12:30 PG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Klang
    Sentral Terminal
    Naik Selalu Express
    Economy
    RM 37
  • Causeway Link Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:42 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    Causeway Link Express
    Premium Economy
    RM 37
  • Billion Stars Express
    -17735792h -30m
    8:30 PG
    Butterworth
    Terminal Bas Sementara Penang Sentral
    Klang
    Sentral Terminal
    Billion Stars Express
    Economy
    RM 38
  • Kwok Ping Express
    5h 0m
    11:59 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    4:59 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    Kwok Ping Express
    Economy
    RM 38
  • Grassland Super Nice Express
    4h 45m
    8:00 PG
    Johor Bahru
    Taman Ungku Tun Aminah
    12:45 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 41
  • SC Southern Express
    4h 45m
    6:15 PTG
    Johor Bahru
    Taman Ungku Tun Aminah
    11:00 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    SC Southern Express
    Economy
    RM 41
  • Jasmine Express
    -17735807h -30m
    11:30 PTG
    Butterworth
    Terminal Bas Sementara Penang Sentral
    Klang
    Sentral Terminal
    Jasmine Express
    Economy
    RM 42
  • Quickliner
    -17735865h -30m
    9:30 PG
    Butterworth
    Terminal Bas Sementara Penang Sentral
    Klang
    Sentral Terminal
    Quickliner
    Economy
    RM 43
  • KPB Ekspress
    5h 12m
    12:15 PG
    Butterworth
    Terminal Bas Sementara Penang Sentral
    5:27 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    KPB Ekspress
    Economy
    RM 46
  • Darul Iman Express
    -17735844h -30m
    12:30 PTG
    Kuala Terengganu
    Universiti Sultan Zainal Abidin (UniSZA)
    Klang
    Sentral Terminal
    Darul Iman Express
    Economy
    RM 47
  • Ekspres Perdana
    -17735842h 0m
    10:00 PG
    Tanah Merah
    Stesen Bas Ekspres
    Klang
    Sentral Terminal
    Ekspres Perdana
    Economy
    RM 50
  • Suasana Edaran Express
    -17735783h 0m
    11:00 PTG
    Sungai Petani
    Terminal Bas
    Klang
    Sentral Terminal
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 50
  • Hatyai Intertop Express
    5h 51m
    11:45 PTG
    Sungai Petani
    Terminal Bas
    5:36 PG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    Hatyai Intertop Express
    Premium Economy
    RM 50
  • Inter Top (Pudu)
    0h 0m
    11:45 PTG
    Sungai Petani
    Terminal Bas Ekspres Ukir Square
    11:45 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Inter Top (Pudu)
    Economy
    RM 52
  • Suasana Express
    6h 29m
    11:15 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    5:44 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    Suasana Express
    Economy
    RM 54
  • Pancaran Matahari
    5h 51m
    10:45 PG
    Sungai Petani
    Terminal Bas
    4:36 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    Pancaran Matahari
    Economy
    RM 58
  • AZ Liner
    9h 11m
    8:32 PTG
    Pasir Mas
    Stesen Bas SKMK
    5:43 PG
    Klang
    Sentral Terminal
    AZ Liner
    Economy
    RM 61
  • Suasana Tony Coach
    -17735794h 0m
    10:00 PG
    Hat Yai
    Nominatee Tour, 171 Thumnoonvithi Road
    Klang
    Sentral Terminal
    Suasana Tony Coach
    Business
    RM 100
  • The One Travel and Tours
    0h 0m
    9:00 PTG
    Singapura
    Concorde Hotel
    9:00 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    The One Travel and Tours
    Economy
    RM 174
Pada halaman ini, kami akan menunjukkan kepada anda laluan paling murah ke Klang bagi hari-hari berikutnya. Anda akan menerima semua maklumat mengenai perhentian bas di Klang bagi memudahkan perjalanan anda. Di samping itu, anda akan menemui laluan bas yang paling popular ke Klang.

Tiada laluan anda? Dalam bar carian, kami telah mengisi Klang sebagai destinasi anda. Anda hanya perlu memasukkan tempat berlepas. Jika anda ingin menaiki bas dari Klang, hanya klik pada anak panah untuk menukar arah perjalanan.

Kami telah mengambil masa untuk mengisi tarikh perjalanan. Secara umum, kebanyakan orang menempah 3-7 hari sebelum perjalanan mereka. Jika anda ingin menyemak tarikh perjalanan tertentu, sila pilih hari yang bersesuaian daripada kalendar.

Anda sudah tahu bila anda ingin kembali dari Klang? Semaklah perjalanan kembali anda dan pilih tarikh yang sesuai. Adakah perjalanan anda bersama orang lain? Silih pilih jumlah penumpang dan mulakan carian anda. Anda boleh menyusun hasil carian mengikut harga, waktu perlepasan dan masa ketibaan, serta menapis hasil carian anda untuk perhentian bas atau syarikat bas. Semua mengikut keperluan anda.

Jika ada, kami akan memaparkan maklumat tentang perkhidmatan pengangkutan lain seperti tren, carpool dan kapal terbang ke Klang. Nikmati bas anda ke Klang dengan CheckMyBus!

Semua perhentian bas di Klang

Soalan Lazim (FAQ) mengenai laluan bas ke Klang

Adakah terdapat bas terus ke Klang?

Sama ada terdapat laluan bas terus ke Klang bergantung pada bandar mana anda hendak pergi. Oleh itu, hanya masukkan bandar permulaan anda dalam carian kami untuk mengetahui sama ada terdapat sambungan bas terus ke Klang. Dalam konteks ini, perlu diingat bahawa bergantung pada tarikh perjalanan, mungkin terdapat lebih sedikit sambungan langsung.

Apakah yang boleh saya bawa semasa menaiki bas saya ke Klang?

Bergantung pada pembekal yang anda pergi ke Klang, perkara yang anda dibenarkan untuk dibawa bersama anda boleh berbeza-beza. Untuk mengetahui sama ada anda boleh membawa basikal, papan salji atau ski anda, sebagai contoh, hanya gunakan carian kami untuk mencari bas yang terbaik sesuai dengan keperluan anda untuk tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Apakah peralatan dan kemudahan yang ada pada bas ke Klang?

Peralatan di atas kapal berbeza bergantung pada pembekal. Kebanyakan bas kini mempunyai penghawa dingin, soket dan WiFi di dalamnya. Perkhidmatan, seperti Bagasi tangan dan Bagasi Percuma, selalunya percuma. Sesetengah pembekal bas juga menawarkan perkhidmatan tambahan dengan bayaran tambahan, termasuk Bagasi besar dan Pengangkutan basikal. Sebaiknya gunakan carian kami untuk mendapatkan maklumat tepat tentang peralatan dan perkhidmatan yang tersedia di dalam bas untuk Klang pada tarikh perjalanan anda yang dirancang.

Perhentian bas yang manakah terdapat di Klang?

Terdapat sejumlah 2 perhentian bas di Klang. Kebanyakan bas berhenti di Sentral Terminal. Lihat peta Klang kami untuk mencari perhentian bas yang paling sesuai untuk anda.

Syarikat bas mana yang pergi ke Klang?

Terdapat 35 pembekal bas pergi ke Klang: LA Holidays, StarMart Express, Mayang Sari Express, E-Mutiara, Naik Selalu Express, Grassland Super Nice Express, SMB Teluk Intan, Sani United, Prisma Express, AeroBus MY, City Express, Plusliner MY, Persada Express, Billion Stars Express, Pancaran Matahari, KKKL Express Malaysia, Ekspres Musafir, Darul Iman Express, Ekspres Perdana, Suasana Edaran Express, Sri Theven Travel & Tours, SC Southern Express, SMB Ekspress, Utama Ekspres, Jasmine Express, Quickliner, KPB Ekspress, Suasana Express, Kwok Ping Express, AZ Liner, Inter Top (Pudu), The One Travel and Tours, Causeway Link Express, Hatyai Intertop Express dan Suasana Tony Coach

Bagaimanakah saya boleh mencari tawaran bas terbaik untuk Klang?

Dapatkan tawaran tiket terbaik ke Klang dengan mudah dengan CheckMyBus. Cuma masukkan bandar permulaan dan tarikh perjalanan anda dalam carian kami dan mulakan carian. Anda kemudiannya boleh menapis hasil mengikut keperluan anda atau menyusunnya mengikut harga atau masa perjalanan.

Berapa banyak yang boleh saya jimatkan dengan membandingkan bas dengan Klang?

Jumlah yang anda boleh jimat bergantung pada bandar dari tempat anda pergi ke Klang. Biasanya anda boleh menjimatkan lebih banyak dengan menempah tiket anda lebih awal. Untuk mendapatkan tawaran termurah untuk Klang, pergi ke carian kami, masukkan bandar bermula dan tarikh perjalanan anda dan kemudian mula mencari untuk mencari semua pilihan yang mungkin.

Terokai destinasi lain dengan bas

Laluan bas paling popular dari Klang

Dalam jadual di bawah, anda akan menemui sambungan bas intercity terbaik antara Klang dan destinasi yang anda inginkan. Cuma klik pada sambungan dan semak butiran lanjut mengenai laluan pilihan anda.

Pemindahan Lapangan Terbang daripada Klang

Bandar-bandar berdekatan dengan Klang: Semak lokasi perlepasan lain

Beberapa bandar berhampiran Klang juga dihubungkan dengan rangkaian bas nasional atau antarabangsa. Jika anda ingin carian anda merangkumi stesen bas di sekitar Kuala Lumpur, Petaling Jaya or Shah Alam, hanya meningkatkan lingkungan carian anda dan anda akan menemui laluan bas dan tren di kawasan itu. Anda juga akan menemui laluan bas yang menyambungkan Klang kepada pengangkutan awam tempatan atau stesen bas intercity di Ampang Jaya, Cyberjaya, Kuala Lumpur Airport dan banyak lagi. Sekiranya boleh, kami juga akan mempertimbangkan pilihan lain dalam rangkaian pengangkutan tempatan.

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.