Harga bas terbaik dari 5000+ syarikat!

Bas dari Melaka ke Klang dari RM 16

Bandingkan 3 syarikat dan dapatkan harga terbaik dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Melaka ke Klang

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Melaka ke Klang daripada pelbagai pengendali bas seperti StarMart Express, Mayang Sari Express atau City Express untuk hari-hari berikutnya.
hari ini
dari RM 16
esok
dari RM 16
Selasa
dari RM 17
Rabu
dari RM 16
Khamis
dari RM 16
Jumaat
Sabtu
dari RM 16

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    -17737430h 0m
    2:00 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    City Express
    Business
    RM 16
  • City Express
    -17737435h -30m
    7:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    City Express
    Business
    RM 16
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    10:45 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    2:46 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    3:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    7:31 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • StarMart Express
    -17737428h -30m
    12:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 18

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    3h 15m
    2:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:15 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • City Express
    3h 15m
    7:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    10:45 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    10:45 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    2:46 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    1:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:01 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • StarMart Express
    -17737452h -30m
    12:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 23

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    10:45 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    2:46 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    1:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:01 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    4h 1m
    3:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    7:31 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • StarMart Express
    4h 1m
    12:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    4:31 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 70
  • StarMart Express
    4h 1m
    4:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    8:31 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 70

Perjalanan bas paling murah Rabu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    3h 15m
    2:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:15 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • City Express
    3h 15m
    7:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    10:45 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • Mayang Sari Express
    3h 15m
    10:45 PG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    2:00 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    3h 15m
    1:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    4:15 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 17
  • StarMart Express
    0h 0m
    12:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    12:30 PTG
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 18

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    3h 15m
    2:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:15 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • City Express
    3h 15m
    7:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    10:45 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • City Express
    -17737531h -30m
    7:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    City Express
    Business
    RM 16
  • StarMart Express
    3h 15m
    12:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    3:45 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    StarMart Express
    Premium Economy
    RM 23
  • StarMart Express
    3h 15m
    4:30 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    7:45 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    StarMart Express
    Premium Economy
    RM 23

Perjalanan bas paling murah Sabtu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    -17737579h -30m
    7:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    City Express
    Business
    RM 16
  • City Express
    3h 15m
    2:00 PTG
    Melaka
    Sentral Bus Terminal
    5:15 PTG
    Klang
    Aeon Bukit Tinggi
    City Express
    Premium Economy
    RM 16
  • Mayang Sari Express
    -17737570h -45m
    10:45 PG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Mayang Sari Express
    -17737573h 0m
    1:00 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • StarMart Express
    -17737572h -30m
    12:30 PTG
    Melaka
    Madrasah Assyakirin Perhentian bas
    Klang
    Sentral Terminal
    StarMart Express
    Economy
    RM 23

Kekerapan sambungan bas antara Melaka dan Klang

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Melaka dan Klang, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Isnin ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 34 bas harian daripada Melaka ke Klang. Selasa sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 8 bas harian antara Melaka dan Klang.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 71 bas dari Melaka ke Klang, manakala Pagi melihat hubungan paling sedikit antara Melaka dan Klang, dengan 12 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Melaka ke Klang

Bandingkan semua penyedia seperti StarMart Express, Mayang Sari Express dan City Express yang melakukan perjalanan 24 kali setiap hari dengan bas dari Melaka ke Klang dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Melaka ke Klang bermula dari RM 16!

Bas paling murah RM 16
Bas terpantas 2h 45m
Bas terawal 10:45 PG
Bas terakhir 11:30 PTG
Laluan bas harian 24 Ø
Jarak 128.0 km
Syarikat bas StarMart Express, Mayang Sari Express dan City Express

Sambungan bas termurah dari Melaka ke Klang

Setiap hari, 24 bas daripada 3 syarikat bas meninggalkan Melaka untuk Klang: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 23/06/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 17/06
Selasa 18/06
Rabu 19/06
Khamis 20/06
Jumaat 21/06
Sabtu 22/06
Ahad 23/06
RM 17
Isnin 24/06
RM 17
Selasa 25/06
RM 17
Rabu 26/06
RM 16
Khamis 27/06
RM 17
Jumaat 28/06
Sabtu 29/06
RM 16
Ahad 30/06
RM 16
Isnin 01/07
RM 16
Selasa 02/07
Rabu 03/07
RM 16
Khamis 04/07
RM 16
Jumaat 05/07
RM 17
Sabtu 06/07
RM 17
Ahad 07/07
RM 16
Isnin 08/07
Selasa 09/07
RM 16
Rabu 10/07
RM 16
Khamis 11/07
Jumaat 12/07
RM 16
Sabtu 13/07
RM 16
Ahad 14/07

Masa termurah untuk perjalanan dari Melaka ke Klang

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Melaka ke Klang, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 16, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Melaka ke Klang. Selasa sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 17.
Petang ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Melaka ke Klang, dengan RM 16. Pagi ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 17.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Melaka kepada Klang

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Melaka ke Klang lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Melaka ke Klang, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Melaka ke Klang juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Melaka hingga Klang

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Melaka hingga Klang daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Melaka dan Klang

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Melaka dan Klang.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Melaka ke Klang

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Melaka hingga Klang? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Melaka ke Klang? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Melaka ke Klang

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Melaka Klang?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Melaka-Klang boleh didapati dari harga RM 16. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Melaka ke Klang?

3 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 16 dan RM 70. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Klang.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Melaka ke Klang setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Melaka ke Klang dilayan oleh kira-kira 24 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Klang dari Melaka?

Bas perantara terpantas dari Melaka ke Klang ditawarkan oleh Mayang Sari Express dan mengambil masa 2h 45m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 17. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Melaka ke Klang akan berlepas?

Bas paling awal ke Klang akan berlepas dari Melaka pada pukul 10:45 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Melaka ke Klang?

Bas terakhir akan berlepas ke Klang dari Melaka pada pukul 11:30 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Melaka Klang ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Melaka ke Klang, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas StarMart Express, Mayang Sari Express dan City Express. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Melaka dan Klang?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Melaka dan Klang dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: StarMart Express, Mayang Sari Express dan City Express.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Klang dari Melaka?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Melaka - Klang secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Melaka - Klang?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Melaka ke Klang untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Melaka ke Klang

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Business
Business

Tempat duduk yang selesa, perkhidmatan makanan dan minuman, disertai secara amnya dengan fleksibiliti tiket.

Lebih banyak laluan bas dari Melaka dan Klang

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Melaka dan daripada Klang. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.