Bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Kuala Lumpur ke Ipoh

swap
Dewasa
1
Kanak-kanak
0
Perjalanan berkumpulan?
Sewa bas di sini!
Cari penginapan dengan Booking.com
Tawaran terbaikJimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyakJutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telusBandingkan tawaran dengan 1 klik
Tiket manakah yang paling murah untuk laluan bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh? Bas apakah yang terpantas? Semasa mencari bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh anda boleh membuat perbandingan untuk semual laluan dan syarikat bas. Dengan satu klik cari semua jadual bas!

Bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh: Fakta mengenai laluan bas

Bas paling murahRM 22.34
Bas terpantas3h 10m
Bas terawal8:00 PG
Bas terakhir5:15 PTG
Laluan bas harian1 Ø
Jarak174.5 km
Syarikat basKesatuan Express, GJG Express, Billion Stars Express, Grassland Super Nice Express, 12Go Asia, Eltabina Express, KKKL Express Malaysia, Perak Transit, KPB Ekspress, Bookaway, Hatyai Intertop Express, Etika Express
Sekiranya anda ingin menempah tiket bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh, CheckMyBus boleh membantu anda!
Cari waktu yang tepat bas bertolak dari Kuala Lumpur dan tiba di Ipoh bagi hari-hari berikutnya untuk merancang perjalanan anda dengan yakin. Dengan kami, anda akan menerima maklumat mengenai hentian bas yang sedia ada dan semua masa perjalanan serta kemudahan yang ditawarkan oleh pelbagai syarikat bas seperti WiFi dan penghawa dingin. Ingin berjimat? Anda boleh membandingkan harga antara semua syarikat bas yang bergerak dari Kuala Lumpur ke Ipoh untuk mendapatkan harga tiket bas termurah.
Kami akan menunjukkan kepada anda apa yang anda perlu ketahui tentang bas ekspres jarak jauh di Kuala Lumpur untuk membantu anda memulakan perjalanan anda secara lancar serta ketibaan yang selesa di Ipoh Merancang perjalanan yang lebih jauh? Kami juga menunjukkkan kepada anda beberapa pilihan untuk perjalanan yang seterusnya dari Ipoh. Tiada sambungan langsung? Lihat cadangan kami untuk destinasi alternatif dari Kuala Lumpur. Perlu mengambil penerbangan? Bila anda tiba di Ipoh, anda boleh menggunakan enjin carian kami untuk mencari kemudahan perkhidmatan transit ke lapangan terbang yang berdekatan.

Laluan bas paling murah dari Kuala Lumpur ke Ipoh

Hari ini
Esok
17/06
dari RM 22.34
18/06
dari RM 22.34
19/06
20/06

Tiada tarikh tertentu? Berikut adalah gambaran keseluruhan tiket bas termurah.

  • Kesatuan Express
    5:15 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 15m
    8:30 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 22.34
  • GJG Express
    5:00 PTG
    Kuala Lumpur - Hentian Duta
    Tempoh 3h 15m
    8:15 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 28.27
  • Billion Stars Express
    8:00 PG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 10m
    11:10 PG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 32.42

Tawaran carpooling paling murah dari Kuala Lumpur ke Ipoh

Tiada tarikh tertentu? Berikut adalah beberapa perjalanan termurah.

  • GP Global
    6:00 PG
    Kuala Lumpur - ANSA Hotel
    Tempoh 2h 30m
    8:30 PG
    Ipoh - Hotel Excelsior
    dariRM 663.59
  • GP Global
    3:30 PTG
    Kuala Lumpur - ANSA Hotel
    Tempoh 2h 30m
    6:00 PTG
    Ipoh - Hotel Excelsior
    dariRM 663.59
  • GP Global
    6:00 PTG
    Kuala Lumpur - ANSA Hotel
    Tempoh 2h 30m
    8:30 PTG
    Ipoh - Hotel Excelsior
    dariRM 663.59
  • GP Global
    7:30 PTG
    Kuala Lumpur - ANSA Hotel
    Tempoh 2h 30m
    10:00 PTG
    Ipoh - Hotel Excelsior
    dariRM 663.59

Apakah senarai bas termurah yang biasanya beroperasi dari Kuala Lumpur ke Ipoh?

Senarai bas boleh berubah. Semua pengendali bas di bawah biasanya menyediakan perkhidmatan bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh tetapi pada masa ini tiada perkhidmatan disediakan.
  • Grassland Super Nice Express
    11:00 PG
    Kuala Lumpur
    Tempoh 2h 7m
    1:07 PTG
    Ipoh
    dariRM 12.75
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 31/03/2021
  • 12Go Asia
    11:45 PTG
    Kuala Lumpur
    Tempoh 2h 7m
    1:52 PG
    Ipoh
    dariRM 16.42
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 31/03/2021
  • Eltabina Express
    8:15 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 2h 0m
    10:15 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 19.01
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 08/05/2021
  • KKKL Express Malaysia
    4:30 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 15m
    7:45 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 20.12
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 23/05/2021
  • Perak Transit
    12:00 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 2h 30m
    2:30 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 21.48
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 07/05/2021
  • KPB Ekspress
    3:00 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 15m
    6:15 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 24.03
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 26/05/2021
  • Bookaway
    7:00 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 15m
    10:15 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 25.59
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 07/05/2021
  • Hatyai Intertop Express
    7:30 PTG
    Kuala Lumpur - Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    Tempoh 3h 15m
    10:45 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 28.18
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 26/05/2021
  • Etika Express
    10:15 PG
    Kuala Lumpur - Hentian Duta
    Tempoh 3h 15m
    1:30 PTG
    Ipoh - Terminal Amanjaya
    dariRM 31.39
    Tidak tersedia buat sementara waktu: kali terakhir didapati pada 10/06/2021

Bas Kuala Lumpur Ipoh: Maklumat lanjut

Kemas kini hasil carian anda untuk memenuhi keperluan perjalanan anda.
Kami telah menetapkan Kuala Lumpur sebagai tempat berlepas dan Ipoh sebagai destinasi dalam bar carian kami. Anda hanya perlu memilih tarikh perjalanan dari kalendar untuk mengemas kini carian anda. Sebagai cadangan, kami menetapkan tarikh perjalanan lalai untuk beberapa hari awal. Secara amnya, kebanyakan orang menempah 3-7 hari sebelum perjalanan mereka.
Adakah anda merancang perjalanan balik? Jika anda sudah pasti bila anda akan pulang dari Ipoh ke Kuala Lumpur, maka anda hanya perlu memilih tarikh kembali untuk mengambil kira ke dalam hasil carian anda.
Jika anda ingin melakukan perjalanan dengan orang lain,sila pilih jumlah penumpang dan mulakan carian anda.
Anda boleh menapis dan menyesuaikan hasil carian mengikut harga, masa perlepasan dan masa ketibaan. Anda juga boleh menapis hasil carian anda untuk mencari perhentian bas dan syarikat bas yang sesuai dan relevan berdasarkan keperluan anda.
Sementara anda mencari bas dariKuala Lumpur ke Ipoh, anda juga boleh membuat perbandingan dengan mod pengangkutan lain seperti tren, penerbangan dan carpool.
Kami berharap anda dapat menikmati perjalanan bas yang selesa dari Kuala Lumpur ke Ipoh!

Semua perhentian bas di Kuala Lumpur dan Ipoh

Stesen
Ipoh - Hotel Excelsior
Jalan Sultan Abdul Jalil 43, 30300   Ipoh  (Malaysia)
Ipoh - Medan Gopeng
Jalan Raja Dr. Nazrin Shah , 31350  Ipoh  (Malaysia)
Ipoh - Terminal Amanjaya
Persiaran Meru Raya 5, 30020  Ipoh  (Malaysia)

Bas Kuala Lumpur - Ipoh: Soalan Lazim (FAQ) mengenai laluan bas

Berapakah harga perjalanan bas untuk laluan dari Kuala Lumpur ke Ipoh?

Ia bergantung pada beberapa perkara seperti hari dan masa perjalanan. Perjalanan termurah boleh didapati dari harga RM 22.34. Bandingkan tawaran dan jimat wang!

Berapa lama perjalanan bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh akan mengambil?

Bas terpantas dari Kuala Lumpur ke Ipoh hanya mengambil masa 3h 10m. Walau bagaimanapun, tempoh masa perjalanan boleh mengambil masa yang lebih lama ketika trafik.

Adakah terdapat laluan terus dari Kuala Lumpur ke Ipoh?

CheckMyBus membandingkan laluan terus dari Kuala Lumpur ke Ipoh. Gunalah fungsi carian kami untuk mencari tarikh perjalanan pilihan untuk laluan terus ke Ipoh dari Kuala Lumpur.

Bilakah bas pertama dari Kuala Lumpur bertolak ke Ipoh?

Bas paling awal berlepas dari Kuala Lumpur ke Ipoh pada pukul 8:00 PG. Masa berlepas mungkin akan berbeza pada hujung minggu dan pada hari cuti. Guna enjin carian kami untuk mencari masa yang sesuai dengan tarikh perjalanan anda.

Bilakah bas terakhir berlepas dari Kuala Lumpur ke Ipoh?

Bas terakhir berlepas dari Kuala Lumpur ke Ipoh pada pukul 5:15 PTG. Harap maklum bahawa masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Guna enjin carian kami untuk mencari masa yang sesuai dengan tarikh perjalanan anda.

Apakah yang boleh saya bawa semasa perjalanan bas dari Kuala Lumpur ke Ipoh?

Setiap pengendali bas mempunyai polisi yang berbeza mengenai apa yang boleh dibawa ke dalam bas.Kebanyakan pengendali bas, membolehkan anda membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Kuala Lumpur - Ipoh secara percuma. Dengan enjin carian kami, anda boleh mencari perjalanan bas yang paling sesuai.

Apakah kemudahan yang disediakan di dalam bas untuk laluan Kuala Lumpur ke Ipoh?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas akan bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan bas jarak jauh menawarkan kemudahan WiFi supaya anda dapat berhubung sepanjang perjalanan dan berkongsi lokasi anda dengan rakan-rakan. Penyaman udara di dalam bas membolehkan anda menikmati perjalanan yang selesa. Anda boleh menggunakan fungsi carian kami untuk mendapat maklumat yang tepat tentang kemudahan di dalam bas untuk perjalanan dari Kuala Lumpur ke Ipoh pada tarikh perjalanan tertentu.

Bandingkan Kuala Lumpur dan Ipoh

Laluan bas dariKuala Lumpur dan Ipoh

Trusted shop
Aplikasi CheckMyBus
Muat turun dengan percuma
Pergi ke stor
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus deals, we collect some information about how you use CheckMyBus. We remember your anonymized details to improve our service and provide you a personalized experience.