Bas dari Alor Setar ke Ipoh

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Alor Setar ke Ipoh
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Alor Setar ke Ipoh

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Alor Setar ke Ipoh daripada pelbagai pengendali bas seperti Grassland Super Nice Express, Kesatuan Express atau Permata Utara untuk hari-hari berikutnya .
hari ini
dari RM 23
esok
dari RM 23
Ahad
dari RM 23
Isnin
dari RM 23
Selasa
dari RM 23
Rabu
Khamis
dari RM 23

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:39 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 23
  • Arwana
    3h 54m
    5:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    9:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Arwana
    Premium Economy
    RM 31
  • Kesatuan Express
    4h 46m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    1:31 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 32
  • Sri Theven Travel & Tours
    3h 27m
    9:00 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:27 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Sri Theven Travel & Tours
    Economy
    RM 34
  • Permata Utara
    3h 54m
    2:30 PTG
    Alor Setar
    Terminal Bas Shahab Perdana
    6:24 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 45

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:39 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 23
  • Kesatuan Express
    6h 5m
    5:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    11:05 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 29
  • Arwana
    -17735729h -30m
    5:30 PTG
    Alor Setar
    Shahab Perdana Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Arwana
    Economy
    RM 31
  • Sri Theven Travel & Tours
    3h 27m
    9:00 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:27 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Sri Theven Travel & Tours
    Economy
    RM 34
  • Permata Utara
    3h 54m
    2:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    6:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 45

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    -17735744h -45m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Shahab Perdana Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 23
  • Arwana
    3h 54m
    5:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    9:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Arwana
    Premium Economy
    RM 31
  • Kesatuan Express
    4h 46m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    1:31 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 32
  • Sri Theven Travel & Tours
    3h 27m
    9:00 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:27 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Sri Theven Travel & Tours
    Economy
    RM 34
  • Permata Utara
    3h 54m
    2:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    6:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 45

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:39 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 23
  • Mayang Sari Express
    2h 28m
    3:45 PG
    Alor Setar
    6:13 PG
    Ipoh
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 27
  • Kesatuan Express
    6h 5m
    5:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    11:05 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 29
  • Nishma Lestary (Naik Selalu)
    2h 28m
    1:30 PG
    Alor Setar
    3:58 PG
    Ipoh
    Nishma Lestary (Naik Selalu)
    Economy
    RM 32
  • Sri Theven Travel & Tours
    3h 27m
    9:00 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:27 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Sri Theven Travel & Tours
    Economy
    RM 34

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:39 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 23
  • Grassland Super Nice Express
    -17735792h -45m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Shahab Perdana Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 23
  • Kesatuan Express
    6h 5m
    5:00 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    11:05 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 29
  • Kesatuan Express
    4h 46m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    1:31 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 32
  • Permata Utara
    3h 54m
    2:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    6:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 45

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Grassland Super Nice Express
    3h 54m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:39 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 23
  • Kesatuan Express
    4h 46m
    8:45 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    1:31 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 28
  • Arwana
    -17735849h -30m
    5:30 PTG
    Alor Setar
    Shahab Perdana Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Arwana
    Economy
    RM 28
  • Sri Theven Travel & Tours
    3h 54m
    9:00 PG
    Alor Setar
    Bus Station
    12:54 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Sri Theven Travel & Tours
    Premium Economy
    RM 35
  • Permata Utara
    3h 54m
    2:30 PTG
    Alor Setar
    Bus Station
    6:24 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 45

Kekerapan sambungan bas antara Alor Setar dan Ipoh

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Alor Setar dan Ipoh, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Isnin ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 39 bas harian daripada Alor Setar ke Ipoh. Khamis sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 22 bas harian antara Alor Setar dan Ipoh.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 103 bas dari Alor Setar ke Ipoh, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Alor Setar dan Ipoh, dengan 3 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Alor Setar ke Ipoh

Bandingkan semua penyedia seperti Grassland Super Nice Express, Kesatuan Express dan Permata Utara yang melakukan perjalanan 32 kali setiap hari dengan bas dari Alor Setar ke Ipoh dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Alor Setar ke Ipoh bermula dari RM 23!

Bas paling murah RM 23
Bas terpantas 2h 28m
Bas terawal 8:45 PG
Bas terakhir 8:00 PTG
Laluan bas harian 32 Ø
Jarak 188.7 km
Syarikat bas Grassland Super Nice Express, Kesatuan Express, Permata Utara, Sri Theven Travel & Tours, Arwana, Nishma Lestary (Naik Selalu) dan Mayang Sari Express

Sambungan bas termurah dari Alor Setar ke Ipoh

Setiap hari, 32 bas daripada 7 syarikat bas meninggalkan Alor Setar untuk Ipoh: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 12/04/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 08/04
Selasa 09/04
Rabu 10/04
Khamis 11/04
Jumaat 12/04
RM 23
Sabtu 13/04
RM 23
Ahad 14/04
RM 23
Isnin 15/04
RM 23
Selasa 16/04
RM 24
Rabu 17/04
Khamis 18/04
RM 23
Jumaat 19/04
RM 23
Sabtu 20/04
RM 23
Ahad 21/04
RM 27
Isnin 22/04
Selasa 23/04
Rabu 24/04
Khamis 25/04
RM 23
Jumaat 26/04
Sabtu 27/04
RM 23
Ahad 28/04
RM 23
Isnin 29/04
RM 23
Selasa 30/04
RM 23
Rabu 01/05
Khamis 02/05
Jumaat 03/05
RM 24
Sabtu 04/05
RM 23
Ahad 05/05

Masa termurah untuk perjalanan dari Alor Setar ke Ipoh

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Alor Setar ke Ipoh, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 23, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Alor Setar ke Ipoh. Isnin sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 23.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Alor Setar ke Ipoh, dengan RM 23. Petang ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 28.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Alor Setar kepada Ipoh

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Alor Setar ke Ipoh lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Alor Setar ke Ipoh, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Alor Setar ke Ipoh juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Alor Setar hingga Ipoh

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Alor Setar hingga Ipoh daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Alor Setar dan Ipoh

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Alor Setar dan Ipoh.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Alor Setar ke Ipoh

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Alor Setar hingga Ipoh? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Alor Setar ke Ipoh? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Alor Setar ke Ipoh

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Alor Setar Ipoh?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Alor Setar-Ipoh boleh didapati dari harga RM 23. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Alor Setar ke Ipoh?

7 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 23 dan RM 46. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Ipoh.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Alor Setar ke Ipoh setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Alor Setar ke Ipoh dilayan oleh kira-kira 32 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Ipoh dari Alor Setar?

Bas perantara terpantas dari Alor Setar ke Ipoh ditawarkan oleh Mayang Sari Express dan mengambil masa 2h 28m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 27. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Alor Setar ke Ipoh akan berlepas?

Bas paling awal ke Ipoh akan berlepas dari Alor Setar pada pukul 8:45 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Alor Setar ke Ipoh?

Bas terakhir akan berlepas ke Ipoh dari Alor Setar pada pukul 8:00 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Alor Setar Ipoh ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Alor Setar ke Ipoh, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas Grassland Super Nice Express, Kesatuan Express dan Permata Utara. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Alor Setar dan Ipoh?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Alor Setar dan Ipoh dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: Grassland Super Nice Express, Kesatuan Express dan Permata Utara.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Ipoh dari Alor Setar?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Alor Setar - Ipoh secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Alor Setar - Ipoh?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Alor Setar ke Ipoh untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Alor Setar ke Ipoh

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Lebih banyak laluan bas dari Alor Setar dan Ipoh

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Alor Setar dan daripada Ipoh. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.