Bas dari Shah Alam ke Ipoh

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Shah Alam ke Ipoh
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Shah Alam ke Ipoh

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Shah Alam ke Ipoh daripada pelbagai pengendali bas seperti StarMart Express, Persada Express atau Plusliner MY untuk hari-hari berikutnya.
hari ini
dari RM 30
esok
dari RM 25
Ahad
dari RM 25
Isnin
dari RM 25
Selasa
dari RM 25
Rabu
dari RM 27
Khamis
dari RM 25

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Persada Express
    -17735698h -45m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Persada Express
    Economy
    RM 30
  • Persada Express
    3h 15m
    6:30 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    9:45 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Persada Express
    Premium Economy
    RM 30
  • Naik Selalu Express
    3h 9m
    10:30 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    1:39 PG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Naik Selalu Express
    Economy
    RM 33
  • Grassland Super Nice Express
    3h 15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    10:30 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 38
  • Grassland Super Nice Express
    -17735707h -15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 38

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Plusliner MY
    4h 3m
    8:15 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    12:18 PG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Plusliner MY
    Economy
    RM 25
  • Persada Express
    -17735722h -45m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Persada Express
    Economy
    RM 30
  • Naik Selalu Express
    3h 9m
    9:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    12:09 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Naik Selalu Express
    Economy
    RM 33
  • Grassland Super Nice Express
    -17735731h -15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 38
  • StarMart Express
    -17735721h -30m
    9:30 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    StarMart Express
    Economy
    RM 45

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Plusliner MY
    3h 0m
    8:15 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    11:15 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Plusliner MY
    Premium Economy
    RM 25
  • Persada Express
    3h 15m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    2:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Persada Express
    Premium Economy
    RM 30
  • Naik Selalu Express
    3h 9m
    9:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    12:09 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Naik Selalu Express
    Economy
    RM 33
  • Grassland Super Nice Express
    3h 9m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    10:24 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 42
  • StarMart Express
    5h 36m
    4:45 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    10:21 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    StarMart Express
    Economy
    RM 47

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Plusliner MY
    -17735772h -15m
    12:15 PTG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Plusliner MY
    Economy
    RM 25
  • Grassland Super Nice Express
    -17735779h -15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 28
  • Persada Express
    -17735770h -45m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Persada Express
    Economy
    RM 30
  • Naik Selalu Express
    3h 9m
    9:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    12:09 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Naik Selalu Express
    Economy
    RM 33
  • Jasmine Express
    -17735771h -45m
    11:45 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Jasmine Express
    Economy
    RM 35

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Plusliner MY
    4h 3m
    12:15 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    4:18 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Plusliner MY
    Economy
    RM 25
  • Billion Stars Express
    -17735794h 0m
    10:00 PG
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Billion Stars Express
    Economy
    RM 25
  • Grassland Super Nice Express
    3h 15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    10:30 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 28
  • Persada Express
    3h 15m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    2:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Persada Express
    Premium Economy
    RM 30
  • Jasmine Express
    3h 15m
    11:45 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    3:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Jasmine Express
    Premium Economy
    RM 30

Perjalanan bas paling murah Rabu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Billion Stars Express
    3h 9m
    10:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    1:09 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Billion Stars Express
    Business
    RM 27
  • Billion Stars Express
    3h 9m
    3:30 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    6:39 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Billion Stars Express
    Business
    RM 27
  • Billion Stars Express
    3h 9m
    11:30 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    2:39 PG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Billion Stars Express
    Business
    RM 27
  • Grassland Super Nice Express
    3h 9m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    10:24 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Grassland Super Nice Express
    Economy
    RM 31

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Plusliner MY
    4h 3m
    12:15 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    4:18 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Plusliner MY
    Economy
    RM 25
  • Billion Stars Express
    3h 9m
    10:00 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    1:09 PTG
    Ipoh
    Terminal Amanjaya
    Billion Stars Express
    Economy
    RM 26
  • Grassland Super Nice Express
    3h 15m
    7:15 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    10:30 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 28
  • Persada Express
    3h 15m
    10:45 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    2:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Persada Express
    Premium Economy
    RM 30
  • Jasmine Express
    3h 15m
    11:45 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    3:00 PTG
    Ipoh
    Train Station
    Jasmine Express
    Premium Economy
    RM 30

Kekerapan sambungan bas antara Shah Alam dan Ipoh

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Shah Alam dan Ipoh, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Selasa ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 42 bas harian daripada Shah Alam ke Ipoh. Rabu sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 4 bas harian antara Shah Alam dan Ipoh.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 64 bas dari Shah Alam ke Ipoh, manakala Petang melihat hubungan paling sedikit antara Shah Alam dan Ipoh, dengan 34 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Shah Alam ke Ipoh

Bandingkan semua penyedia seperti StarMart Express, Persada Express dan Plusliner MY yang melakukan perjalanan 22 kali setiap hari dengan bas dari Shah Alam ke Ipoh dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Shah Alam ke Ipoh bermula dari RM 25!

Bas paling murah RM 25
Bas terpantas 3h 0m
Bas terawal 9:30 PG
Bas terakhir 11:30 PTG
Laluan bas harian 22 Ø
Jarak 175.0 km
Syarikat bas StarMart Express, Persada Express, Plusliner MY, Billion Stars Express, Grassland Super Nice Express, Naik Selalu Express dan Jasmine Express

Sambungan bas termurah dari Shah Alam ke Ipoh

Setiap hari, 22 bas daripada 7 syarikat bas meninggalkan Shah Alam untuk Ipoh: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 12/04/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 08/04
Selasa 09/04
Rabu 10/04
Khamis 11/04
Jumaat 12/04
RM 33
Sabtu 13/04
RM 33
Ahad 14/04
RM 33
Isnin 15/04
RM 31
Selasa 16/04
RM 27
Rabu 17/04
RM 27
Khamis 18/04
RM 27
Jumaat 19/04
RM 25
Sabtu 20/04
RM 27
Ahad 21/04
Isnin 22/04
Selasa 23/04
RM 27
Rabu 24/04
RM 28
Khamis 25/04
RM 25
Jumaat 26/04
RM 31
Sabtu 27/04
RM 28
Ahad 28/04
RM 25
Isnin 29/04
RM 27
Selasa 30/04
RM 28
Rabu 01/05
RM 25
Khamis 02/05
RM 31
Jumaat 03/05
RM 31
Sabtu 04/05
RM 25
Ahad 05/05

Masa termurah untuk perjalanan dari Shah Alam ke Ipoh

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Shah Alam ke Ipoh, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 25, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Shah Alam ke Ipoh. Jumaat sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 30.
Petang ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Shah Alam ke Ipoh, dengan RM 25. Pagi ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 25.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Shah Alam kepada Ipoh

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Shah Alam ke Ipoh lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Shah Alam ke Ipoh, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Shah Alam ke Ipoh juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Shah Alam hingga Ipoh

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Shah Alam hingga Ipoh daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Shah Alam dan Ipoh

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Shah Alam dan Ipoh.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Shah Alam ke Ipoh

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Shah Alam hingga Ipoh? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Shah Alam ke Ipoh? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Shah Alam ke Ipoh

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Shah Alam Ipoh?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Shah Alam-Ipoh boleh didapati dari harga RM 25. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Shah Alam ke Ipoh?

7 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 25 dan RM 71. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Ipoh.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Shah Alam ke Ipoh setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Shah Alam ke Ipoh dilayan oleh kira-kira 22 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Ipoh dari Shah Alam?

Bas perantara terpantas dari Shah Alam ke Ipoh ditawarkan oleh Plusliner MY dan mengambil masa 3h 0m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 25. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Shah Alam ke Ipoh akan berlepas?

Bas paling awal ke Ipoh akan berlepas dari Shah Alam pada pukul 9:30 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Shah Alam ke Ipoh?

Bas terakhir akan berlepas ke Ipoh dari Shah Alam pada pukul 11:30 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Shah Alam Ipoh ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Shah Alam ke Ipoh, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas StarMart Express, Persada Express dan Plusliner MY. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Shah Alam dan Ipoh?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Shah Alam dan Ipoh dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: StarMart Express, Persada Express dan Plusliner MY.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Ipoh dari Shah Alam?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Shah Alam - Ipoh secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Shah Alam - Ipoh?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Shah Alam ke Ipoh untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Shah Alam ke Ipoh

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Business
Business

Tempat duduk yang selesa, perkhidmatan makanan dan minuman, disertai secara amnya dengan fleksibiliti tiket.

Lebih banyak laluan bas dari Shah Alam dan Ipoh

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Shah Alam dan daripada Ipoh. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.