Harga bas terbaik dari 5000+ syarikat!

Bas dari Johor Bahru ke Mersing dari RM 13

Bandingkan 6 syarikat dan dapatkan harga terbaik dengan CheckMyBus
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Johor Bahru ke Mersing

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Johor Bahru ke Mersing daripada pelbagai pengendali bas seperti MARA Liner, Plusliner MY atau Transnasional MY untuk hari-hari berikutnya .
hari ini
dari RM 13
esok
dari RM 13
Jumaat
dari RM 13
Sabtu
dari RM 13
Ahad
dari RM 13
Isnin
dari RM 13
Selasa
dari RM 13

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    2h 35m
    9:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:05 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 35m
    9:30 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:05 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • NSK Express
    2h 1m
    2:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    4:31 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Transnasional MY
    2h 29m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:29 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    3h 8m
    12:45 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    3:53 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • Causeway Link Express
    2h 37m
    7:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:37 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 13
  • Plusliner MY
    3h 2m
    6:45 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:47 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Plusliner MY
    Economy
    RM 19
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Transnasional MY
    2h 29m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:29 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Jumaat

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    2h 36m
    8:45 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:21 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 36m
    4:00 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    6:36 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 13
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • NSK Express
    2h 1m
    2:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    4:31 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Transnasional MY
    2h 30m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:30 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Premium Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Sabtu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    2h 35m
    8:45 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    11:20 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 35m
    9:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:05 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • NSK Express
    2h 1m
    2:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    4:31 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Transnasional MY
    2h 29m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:29 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    2h 35m
    8:45 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    11:20 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 35m
    9:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:05 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • Plusliner MY
    2h 15m
    6:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    9:00 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Plusliner MY
    Premium Economy
    RM 19
  • Plusliner MY
    2h 15m
    8:00 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    10:15 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Plusliner MY
    Premium Economy
    RM 19
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Causeway Link Express
    2h 35m
    7:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:35 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 35m
    8:45 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    11:20 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • Plusliner MY
    3h 2m
    6:45 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:47 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Plusliner MY
    Economy
    RM 19
  • NSK Express
    2h 1m
    12:45 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:46 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    NSK Express
    Premium Economy
    RM 21
  • Transnasional MY
    2h 29m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:29 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Economy
    RM 25

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Causeway Link Express
    2h 37m
    7:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:37 PG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 13
  • MARA Liner
    2h 35m
    9:30 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:05 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    MARA Liner
    Economy
    RM 13
  • Plusliner MY
    3h 2m
    6:45 PTG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    9:47 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Plusliner MY
    Economy
    RM 19
  • SS International Express
    2h 9m
    3:30 PTG
    Johor Bahru
    5:39 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    SS International Express
    Economy
    RM 20
  • Transnasional MY
    2h 29m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    12:29 PTG
    Mersing
    Bus Station Mersing
    Transnasional MY
    Economy
    RM 25

Kekerapan sambungan bas antara Johor Bahru dan Mersing

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Johor Bahru dan Mersing, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Khamis ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 41 bas harian daripada Johor Bahru ke Mersing. Rabu sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 10 bas harian antara Johor Bahru dan Mersing.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 79 bas dari Johor Bahru ke Mersing, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Johor Bahru dan Mersing, dengan 2 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Johor Bahru ke Mersing

Bandingkan semua penyedia seperti MARA Liner, Plusliner MY dan Transnasional MY yang melakukan perjalanan 26 kali setiap hari dengan bas dari Johor Bahru ke Mersing dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Johor Bahru ke Mersing bermula dari RM 13!

Bas paling murah RM 13
Bas terpantas 2h 1m
Bas terawal 9:30 PG
Bas terakhir 11:30 PTG
Laluan bas harian 26 Ø
Jarak 107.8 km
Syarikat bas MARA Liner, Plusliner MY, Transnasional MY, NSK Express, Causeway Link Express dan SS International Express

Sambungan bas termurah dari Johor Bahru ke Mersing

Setiap hari, 26 bas daripada 6 syarikat bas meninggalkan Johor Bahru untuk Mersing: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 24/07/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 22/07
Selasa 23/07
Rabu 24/07
RM 13
Khamis 25/07
RM 13
Jumaat 26/07
RM 13
Sabtu 27/07
RM 13
Ahad 28/07
RM 13
Isnin 29/07
RM 13
Selasa 30/07
RM 13
Rabu 31/07
RM 13
Khamis 01/08
RM 10
Jumaat 02/08
RM 13
Sabtu 03/08
RM 10
Ahad 04/08
RM 25
Isnin 05/08
RM 13
Selasa 06/08
RM 13
Rabu 07/08
RM 13
Khamis 08/08
RM 13
Jumaat 09/08
Sabtu 10/08
RM 25
Ahad 11/08
RM 25
Isnin 12/08
RM 25
Selasa 13/08
RM 25
Rabu 14/08
RM 13
Khamis 15/08
RM 25
Jumaat 16/08
RM 25
Sabtu 17/08
Ahad 18/08

Masa termurah untuk perjalanan dari Johor Bahru ke Mersing

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Johor Bahru ke Mersing, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 13, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Johor Bahru ke Mersing. Rabu sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 13.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Johor Bahru ke Mersing, dengan RM 13. Malam ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 13.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Johor Bahru kepada Mersing

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Johor Bahru ke Mersing lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Johor Bahru ke Mersing, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Johor Bahru ke Mersing juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Johor Bahru hingga Mersing

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Johor Bahru hingga Mersing daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Johor Bahru dan Mersing

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Johor Bahru dan Mersing.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Johor Bahru ke Mersing

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Johor Bahru hingga Mersing? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Johor Bahru ke Mersing? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Johor Bahru ke Mersing

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Johor Bahru Mersing?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Johor Bahru-Mersing boleh didapati dari harga RM 13. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Johor Bahru ke Mersing?

6 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 13 dan RM 26. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Mersing.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Johor Bahru ke Mersing setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Johor Bahru ke Mersing dilayan oleh kira-kira 26 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Mersing dari Johor Bahru?

Bas perantara terpantas dari Johor Bahru ke Mersing ditawarkan oleh NSK Express dan mengambil masa 2h 1m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 21. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Johor Bahru ke Mersing akan berlepas?

Bas paling awal ke Mersing akan berlepas dari Johor Bahru pada pukul 9:30 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Johor Bahru ke Mersing?

Bas terakhir akan berlepas ke Mersing dari Johor Bahru pada pukul 11:30 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Johor Bahru Mersing ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Johor Bahru ke Mersing, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas MARA Liner, Plusliner MY dan Transnasional MY. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Johor Bahru dan Mersing?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Johor Bahru dan Mersing dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: MARA Liner, Plusliner MY dan Transnasional MY.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Mersing dari Johor Bahru?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Johor Bahru - Mersing secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Johor Bahru - Mersing?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Johor Bahru ke Mersing untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Johor Bahru ke Mersing

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Lebih banyak laluan bas dari Johor Bahru dan Mersing

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Johor Bahru dan daripada Mersing. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.