Bas dari Johor Bahru ke Shah Alam

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Johor Bahru ke Shah Alam
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Johor Bahru ke Shah Alam

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Johor Bahru ke Shah Alam daripada pelbagai pengendali bas seperti Grassland Super Nice Express, City Express atau LA Holidays untuk hari-hari berikutnya .
hari ini
dari RM 37
esok
dari RM 37
Ahad
dari RM 36
Isnin
dari RM 35
Selasa
dari RM 35
Rabu
dari RM 36
Khamis
dari RM 35

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    5h 12m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    City Express
    Premium Economy
    RM 37
  • Causeway Link Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Premium Economy
    RM 37
  • LA Holidays
    5h 12m
    12:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:27 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 38
  • SC Southern Express
    5h 12m
    9:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    2:27 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    SC Southern Express
    Premium Economy
    RM 38
  • SMB Ekspress
    -17735709h -15m
    9:15 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 40

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • City Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    City Express
    Premium Economy
    RM 37
  • Causeway Link Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Premium Economy
    RM 37
  • LA Holidays
    5h 12m
    12:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:27 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 38
  • SC Southern Express
    5h 12m
    6:15 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:27 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    SC Southern Express
    Premium Economy
    RM 38
  • SMB Ekspress
    -17735733h -35m
    9:35 PTG
    Johor Bahru
    Taman Ungku Tun Aminah
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 40

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • SMB Teluk Intan
    0h 0m
    10:05 PG
    Johor Bahru
    Berjaya Waterfront (Stulang)
    10:05 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • City Express
    -17735743h -30m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    City Express
    Business
    RM 37
  • Causeway Link Express
    -17735754h -30m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 37
  • LA Holidays
    5h 12m
    12:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:27 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 38
  • SMB Ekspress
    -17735746h 0m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 40

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • SMB Ekspress
    -17735770h 0m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 35
  • SMB Teluk Intan
    4h 41m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    2:41 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • Kwok Ping Express
    5h 12m
    11:59 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:11 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Kwok Ping Express
    Premium Economy
    RM 37
  • City Express
    -17735767h -30m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    City Express
    Business
    RM 37
  • Causeway Link Express
    -17735778h -30m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 37

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • SMB Ekspress
    -17735794h 0m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 35
  • SMB Teluk Intan
    4h 41m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    2:41 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • City Express
    -17735791h -30m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    City Express
    Business
    RM 37
  • Causeway Link Express
    -17735802h -30m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Economy
    RM 37
  • LA Holidays
    5h 12m
    12:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:27 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 38

Perjalanan bas paling murah Rabu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • SMB Teluk Intan
    0h 0m
    10:05 PG
    Johor Bahru
    Berjaya Waterfront (Stulang)
    10:05 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • SMB Teluk Intan
    0h 0m
    11:30 PG
    Johor Bahru
    Paradigm Mall
    11:30 PG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • Causeway Link Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    11:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Premium Economy
    RM 37
  • Grassland Super Nice Express
    5h 12m
    7:29 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    12:41 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 40
  • Grassland Super Nice Express
    5h 12m
    8:00 PG
    Johor Bahru
    Taman Ungku Tun Aminah
    1:12 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Grassland Super Nice Express
    Premium Economy
    RM 40

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • SMB Ekspress
    -17735842h 0m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    Larkin Bus Terminal
    Shah Alam
    Dataran MBSA Perhentian bas
    SMB Ekspress
    Premium Economy
    RM 35
  • SMB Teluk Intan
    4h 41m
    10:00 PG
    Johor Bahru
    KSL Hotel
    2:41 PTG
    Shah Alam
    Bus Terminal (Seksyen 17)
    SMB Teluk Intan
    Economy
    RM 36
  • City Express
    5h 12m
    7:30 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    12:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    City Express
    Premium Economy
    RM 37
  • Causeway Link Express
    5h 12m
    6:30 PTG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    11:42 PTG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    Causeway Link Express
    Premium Economy
    RM 37
  • LA Holidays
    5h 12m
    12:15 PG
    Johor Bahru
    Kempas Baru Train Station
    5:27 PG
    Shah Alam
    Perhentian bas
    LA Holidays
    Premium Economy
    RM 38

Kekerapan sambungan bas antara Johor Bahru dan Shah Alam

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Johor Bahru dan Shah Alam, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Isnin ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 268 bas harian daripada Johor Bahru ke Shah Alam. Rabu sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 37 bas harian antara Johor Bahru dan Shah Alam.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Pagi, dengan 522 bas dari Johor Bahru ke Shah Alam, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Johor Bahru dan Shah Alam, dengan 34 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Johor Bahru ke Shah Alam

Bandingkan semua penyedia seperti Grassland Super Nice Express, City Express dan LA Holidays yang melakukan perjalanan 210 kali setiap hari dengan bas dari Johor Bahru ke Shah Alam dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Johor Bahru ke Shah Alam bermula dari RM 35!

Bas paling murah RM 35
Bas terpantas 4h 28m
Bas terawal 12:15 PG
Bas terakhir 11:55 PTG
Laluan bas harian 210 Ø
Jarak 306.2 km
Syarikat bas Grassland Super Nice Express, City Express, LA Holidays, Sri Maju Group, SC Southern Express, SMB Teluk Intan, SMB Ekspress, Prisma Express, Causeway Link Express dan Kwok Ping Express

Sambungan bas termurah dari Johor Bahru ke Shah Alam

Setiap hari, 210 bas daripada 10 syarikat bas meninggalkan Johor Bahru untuk Shah Alam: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 12/04/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 08/04
Selasa 09/04
Rabu 10/04
Khamis 11/04
Jumaat 12/04
RM 37
Sabtu 13/04
RM 50
Ahad 14/04
RM 66
Isnin 15/04
RM 35
Selasa 16/04
RM 36
Rabu 17/04
RM 36
Khamis 18/04
RM 44
Jumaat 19/04
RM 35
Sabtu 20/04
RM 44
Ahad 21/04
RM 41
Isnin 22/04
RM 44
Selasa 23/04
RM 36
Rabu 24/04
RM 44
Khamis 25/04
RM 36
Jumaat 26/04
RM 44
Sabtu 27/04
RM 36
Ahad 28/04
RM 44
Isnin 29/04
RM 44
Selasa 30/04
RM 44
Rabu 01/05
RM 50
Khamis 02/05
RM 50
Jumaat 03/05
RM 49
Sabtu 04/05
RM 41
Ahad 05/05

Masa termurah untuk perjalanan dari Johor Bahru ke Shah Alam

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Johor Bahru ke Shah Alam, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 35, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Johor Bahru ke Shah Alam. Jumaat sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 37.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Johor Bahru ke Shah Alam, dengan RM 35. Malam ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 38.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Johor Bahru kepada Shah Alam

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Johor Bahru ke Shah Alam lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Johor Bahru ke Shah Alam, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Johor Bahru ke Shah Alam juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Johor Bahru hingga Shah Alam

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Johor Bahru hingga Shah Alam daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Johor Bahru dan Shah Alam

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Johor Bahru dan Shah Alam.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Johor Bahru ke Shah Alam

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Johor Bahru hingga Shah Alam? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Johor Bahru ke Shah Alam? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Johor Bahru ke Shah Alam

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Johor Bahru Shah Alam?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Johor Bahru-Shah Alam boleh didapati dari harga RM 35. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Johor Bahru ke Shah Alam?

10 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 35 dan RM 74. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Shah Alam.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Johor Bahru ke Shah Alam setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Johor Bahru ke Shah Alam dilayan oleh kira-kira 210 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Shah Alam dari Johor Bahru?

Bas perantara terpantas dari Johor Bahru ke Shah Alam ditawarkan oleh SMB Teluk Intan dan mengambil masa 4h 28m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 36. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Johor Bahru ke Shah Alam akan berlepas?

Bas paling awal ke Shah Alam akan berlepas dari Johor Bahru pada pukul 12:15 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Johor Bahru ke Shah Alam?

Bas terakhir akan berlepas ke Shah Alam dari Johor Bahru pada pukul 11:55 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Johor Bahru Shah Alam ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Johor Bahru ke Shah Alam, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas Grassland Super Nice Express, City Express dan LA Holidays. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Johor Bahru dan Shah Alam?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Johor Bahru dan Shah Alam dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: Grassland Super Nice Express, City Express dan LA Holidays.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Shah Alam dari Johor Bahru?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Johor Bahru - Shah Alam secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Johor Bahru - Shah Alam?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Johor Bahru ke Shah Alam untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Johor Bahru ke Shah Alam

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Business
Business

Tempat duduk yang selesa, perkhidmatan makanan dan minuman, disertai secara amnya dengan fleksibiliti tiket.

Lebih banyak laluan bas dari Johor Bahru dan Shah Alam

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Johor Bahru dan daripada Shah Alam. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.