Bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Kuantan ke Kuala Terengganu
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Kuantan ke Kuala Terengganu daripada pelbagai pengendali bas seperti Mayang Sari Express, MARA Liner atau Kesatuan Express untuk hari-hari berikutnya.
hari ini
dari RM 17
esok
dari RM 17
Ahad
dari RM 17
Isnin
dari RM 17
Selasa
dari RM 20
Rabu
dari RM 21
Khamis
dari RM 19

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Mayang Sari Express
    3h 6m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:36 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Kesatuan Express
    6h 4m
    1:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    7:04 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    -17735704h 0m
    4:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    MARA Liner
    Economy
    RM 20
  • E-Mutiara
    3h 6m
    10:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    1:06 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    E-Mutiara
    Economy
    RM 21
  • Ekspres Musafir
    3h 6m
    3:15 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    6:21 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Ekspres Musafir
    Economy
    RM 21

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Mayang Sari Express
    -17735720h -30m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Kesatuan Express
    6h 4m
    1:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    7:04 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 20
  • Transnasional MY
    3h 29m
    1:46 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Transnasional MY
    Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    -17735726h 0m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    MARA Liner
    Economy
    RM 20
  • TransMalaya Ekspres
    3h 15m
    12:15 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    3:30 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    TransMalaya Ekspres
    Premium Economy
    RM 20

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Mayang Sari Express
    3h 15m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:45 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 17
  • Kesatuan Express
    6h 4m
    1:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    7:04 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    3h 15m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20
  • E-Mutiara
    3h 6m
    10:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    1:06 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    E-Mutiara
    Economy
    RM 21
  • Ekspres Musafir
    3h 6m
    3:15 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    6:21 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Ekspres Musafir
    Economy
    RM 21

Perjalanan bas paling murah Isnin

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Mayang Sari Express
    3h 6m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:36 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 17
  • Kesatuan Express
    6h 4m
    1:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    7:04 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Kesatuan Express
    Economy
    RM 20
  • Transnasional MY
    3h 29m
    1:46 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Transnasional MY
    Economy
    RM 20
  • Adam Ekspres
    4h 10m
    4:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    8:10 PTG
    Kuala Terengganu
    Universiti Sultan Zainal Abidin (UniSZA)
    Adam Ekspres
    Premium Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    3h 15m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20

Perjalanan bas paling murah Selasa

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Transnasional MY
    3h 29m
    1:46 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Transnasional MY
    Economy
    RM 20
  • Sani United
    3h 15m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:45 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Sani United
    Economy
    RM 20
  • Mayang Sari Express
    3h 15m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:45 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 20
  • TransMalaya Ekspres
    3h 15m
    10:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    1:15 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    TransMalaya Ekspres
    Premium Economy
    RM 20
  • MARA Liner
    3h 15m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 20

Perjalanan bas paling murah Rabu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • Sani United
    3h 6m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:36 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Sani United
    Economy
    RM 21
  • Mayang Sari Express
    3h 6m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:36 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 22
  • Trans Malaya
    3h 6m
    10:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    1:06 PG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Trans Malaya
    Economy
    RM 22
  • MARA Liner
    3h 6m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:06 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    MARA Liner
    Economy
    RM 23
  • E-Mutiara
    3h 6m
    10:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    1:06 PTG
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    E-Mutiara
    Economy
    RM 23

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    3h 15m
    2:00 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    5:15 PTG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 19
  • Ekspres Musafir
    3h 0m
    6:30 PTG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    9:30 PTG
    Kuala Terengganu
    Universiti Sultan Zainal Abidin (UniSZA)
    Ekspres Musafir
    Economy
    RM 20
  • Sani United
    -17735840h -30m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    Sani United
    Economy
    RM 20
  • E-Mutiara
    -17735842h 0m
    10:00 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    Kuala Terengganu
    Hentian Bas MPKT
    E-Mutiara
    Economy
    RM 20
  • Mayang Sari Express
    3h 15m
    8:30 PG
    Kuantan
    Terminal Sentral (Bus Terminal)
    11:45 PG
    Kuala Terengganu
    Terminal Bas
    Mayang Sari Express
    Premium Economy
    RM 20

Kekerapan sambungan bas antara Kuantan dan Kuala Terengganu

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Kuantan dan Kuala Terengganu, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Isnin ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 77 bas harian daripada Kuantan ke Kuala Terengganu. Rabu sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 13 bas harian antara Kuantan dan Kuala Terengganu.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 124 bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Kuantan dan Kuala Terengganu, dengan 32 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Kuantan ke Kuala Terengganu

Bandingkan semua penyedia seperti Mayang Sari Express, MARA Liner dan Kesatuan Express yang melakukan perjalanan 45 kali setiap hari dengan bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Kuantan ke Kuala Terengganu bermula dari RM 17!

Bas paling murah RM 17
Bas terpantas 3h 0m
Bas terawal 12:30 PG
Bas terakhir 10:30 PTG
Laluan bas harian 45 Ø
Jarak 174.1 km
Syarikat bas Mayang Sari Express, MARA Liner, Kesatuan Express, E-Mutiara, Ekspres Musafir, Transnasional MY, Trans Malaya, Sani United, TransMalaya Ekspres, Adam Ekspres dan 1 lagi.

Sambungan bas termurah dari Kuantan ke Kuala Terengganu

Setiap hari, 45 bas daripada 11 syarikat bas meninggalkan Kuantan untuk Kuala Terengganu: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 12/04/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 08/04
Selasa 09/04
Rabu 10/04
Khamis 11/04
Jumaat 12/04
RM 17
Sabtu 13/04
RM 19
Ahad 14/04
RM 19
Isnin 15/04
RM 19
Selasa 16/04
RM 22
Rabu 17/04
RM 21
Khamis 18/04
RM 20
Jumaat 19/04
RM 20
Sabtu 20/04
RM 20
Ahad 21/04
RM 20
Isnin 22/04
Selasa 23/04
RM 20
Rabu 24/04
Khamis 25/04
RM 20
Jumaat 26/04
RM 22
Sabtu 27/04
RM 20
Ahad 28/04
RM 19
Isnin 29/04
RM 20
Selasa 30/04
RM 18
Rabu 01/05
RM 20
Khamis 02/05
Jumaat 03/05
RM 20
Sabtu 04/05
RM 18
Ahad 05/05

Masa termurah untuk perjalanan dari Kuantan ke Kuala Terengganu

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Kuantan ke Kuala Terengganu, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 17, Isnin ialah hari paling murah untuk bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu. Rabu sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 21.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu, dengan RM 17. Malam ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 18.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Kuantan kepada Kuala Terengganu

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Kuantan ke Kuala Terengganu lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Kuantan ke Kuala Terengganu, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Kuantan hingga Kuala Terengganu

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Kuantan hingga Kuala Terengganu daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Kuantan dan Kuala Terengganu

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Kuantan dan Kuala Terengganu.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Kuantan ke Kuala Terengganu

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Kuantan hingga Kuala Terengganu? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Kuantan ke Kuala Terengganu? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Kuantan ke Kuala Terengganu

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Kuantan Kuala Terengganu?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Kuantan-Kuala Terengganu boleh didapati dari harga RM 17. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu?

11 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 17 dan RM 45. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Kuala Terengganu.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Kuantan ke Kuala Terengganu setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Kuantan ke Kuala Terengganu dilayan oleh kira-kira 45 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Kuala Terengganu dari Kuantan?

Bas perantara terpantas dari Kuantan ke Kuala Terengganu ditawarkan oleh Ekspres Musafir dan mengambil masa 3h 0m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 20. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Kuantan ke Kuala Terengganu akan berlepas?

Bas paling awal ke Kuala Terengganu akan berlepas dari Kuantan pada pukul 12:30 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Kuantan ke Kuala Terengganu?

Bas terakhir akan berlepas ke Kuala Terengganu dari Kuantan pada pukul 10:30 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Kuantan Kuala Terengganu ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Kuantan ke Kuala Terengganu, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas Mayang Sari Express, MARA Liner dan Kesatuan Express. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Kuantan dan Kuala Terengganu?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Kuantan dan Kuala Terengganu dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: Mayang Sari Express, MARA Liner dan Kesatuan Express.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Kuala Terengganu dari Kuantan?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Kuantan - Kuala Terengganu secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Kuantan - Kuala Terengganu?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Kuantan ke Kuala Terengganu untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Kuantan ke Kuala Terengganu

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Lebih banyak laluan bas dari Kuantan dan Kuala Terengganu

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Kuantan dan daripada Kuala Terengganu. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.