Bas dari Kuala Lumpur ke Jitra

Tiket bas dan tren murah untuk perjalanan dari Kuala Lumpur ke Jitra
Tawaran terbaik Jimat sehingga 70%
Pilihan yang terbanyak Jutaan laluan di seluruh dunia
Mudah dan telus Bandingkan tawaran dengan 1 klik

Bandingkan semua jadual waktu untuk bas dari Kuala Lumpur ke Jitra

Berikut ialah pilihan perjalanan bas paling murah dari jadual daripada Kuala Lumpur ke Jitra daripada pelbagai pengendali bas seperti Pancaran Matahari, Cosmic Express atau Suasana Edaran Express untuk hari-hari berikutnya.
hari ini
dari RM 46
esok
dari RM 37
Rabu
dari RM 47
Khamis
dari RM 42
Jumaat
dari RM 47
Sabtu
dari RM 46
Ahad
dari RM 37

Perjalanan bas paling murah hari ini

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    6h 17m
    5:30 PTG
    Kuala Lumpur
    11:47 PTG
    Jitra
    MARA Liner
    Economy
    RM 46
  • Quickliner
    6h 30m
    11:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:00 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Quickliner
    Premium Economy
    RM 48
  • Kesatuan Express
    7h 20m
    2:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:35 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 48
  • Suasana Express
    6h 30m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:05 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Express
    Premium Economy
    RM 49
  • Suasana Edaran Express
    11h 27m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    9:02 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 49

Perjalanan bas paling murah esok

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    5h 10m
    2:15 PG
    Kuala Lumpur
    7:25 PG
    Jitra
    MARA Liner
    Economy
    RM 37
  • KPB Ekspress
    5h 10m
    1:00 PG
    Kuala Lumpur
    6:10 PG
    Jitra
    KPB Ekspress
    Economy
    RM 42
  • Mayang Sari Express
    5h 10m
    6:00 PG
    Kuala Lumpur
    11:10 PG
    Jitra
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 43
  • LA Holidays
    8h 33m
    3:59 PTG
    Kuala Lumpur
    12:32 PG
    Jitra
    LA Holidays
    Economy
    RM 44
  • Sri Maju Group
    6h 17m
    3:45 PG
    Kuala Lumpur
    10:02 PG
    Jitra
    Sri Maju Group
    Economy
    RM 47

Perjalanan bas paling murah Rabu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    6h 30m
    11:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    5:45 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 47
  • Quickliner
    -17736829h -15m
    1:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Hentian Duta
    Jitra
    Tesco ,Jalan Bus Stop
    Quickliner
    Economy
    RM 48
  • Kesatuan Express
    7h 20m
    2:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:35 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 48
  • Suasana Express
    6h 30m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:05 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Express
    Premium Economy
    RM 49
  • Suasana Edaran Express
    11h 27m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    9:02 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 49

Perjalanan bas paling murah Khamis

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • KPB Ekspress
    5h 10m
    1:00 PG
    Kuala Lumpur
    6:10 PG
    Jitra
    KPB Ekspress
    Economy
    RM 42
  • LA Holidays
    8h 33m
    3:59 PTG
    Kuala Lumpur
    12:32 PG
    Jitra
    LA Holidays
    Economy
    RM 44
  • Sri Maju Group
    6h 17m
    3:45 PG
    Kuala Lumpur
    10:02 PG
    Jitra
    Sri Maju Group
    Economy
    RM 47
  • MARA Liner
    6h 30m
    11:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    5:45 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 47
  • Suasana Edaran Express
    6h 17m
    12:00 PG
    Kuala Lumpur
    6:17 PG
    Jitra
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 48

Perjalanan bas paling murah Jumaat

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    6h 30m
    11:15 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    5:45 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    MARA Liner
    Premium Economy
    RM 47
  • Quickliner
    6h 30m
    1:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    7:45 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Quickliner
    Premium Economy
    RM 48
  • Kesatuan Express
    7h 20m
    2:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:35 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 48
  • Suasana Express
    6h 30m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    4:05 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Express
    Premium Economy
    RM 49
  • Suasana Edaran Express
    11h 27m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    9:02 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 49

Perjalanan bas paling murah Sabtu

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    6h 17m
    5:30 PTG
    Kuala Lumpur
    11:47 PTG
    Jitra
    MARA Liner
    Economy
    RM 46
  • Quickliner
    6h 30m
    11:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:00 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Quickliner
    Premium Economy
    RM 48
  • Kesatuan Express
    7h 20m
    2:15 PTG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    9:35 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Kesatuan Express
    Premium Economy
    RM 48
  • Permata Utara
    6h 30m
    12:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    7:00 PG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Permata Utara
    Premium Economy
    RM 50
  • Suasana Express
    6h 23m
    9:35 PG
    Kuala Lumpur
    Terminal Bersepadu Selatan (TBS)
    3:58 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Suasana Express
    Economy
    RM 50

Perjalanan bas paling murah Ahad

Harga adalah untuk sehala dan satu orang
  • MARA Liner
    5h 10m
    2:15 PG
    Kuala Lumpur
    7:25 PG
    Jitra
    MARA Liner
    Economy
    RM 37
  • KPB Ekspress
    5h 10m
    1:00 PG
    Kuala Lumpur
    6:10 PG
    Jitra
    KPB Ekspress
    Business
    RM 42
  • Mayang Sari Express
    5h 10m
    6:00 PG
    Kuala Lumpur
    11:10 PG
    Jitra
    Mayang Sari Express
    Economy
    RM 43
  • Suasana Edaran Express
    6h 17m
    12:00 PG
    Kuala Lumpur
    6:17 PG
    Jitra
    Suasana Edaran Express
    Economy
    RM 48
  • Quickliner
    6h 30m
    11:30 PG
    Kuala Lumpur
    Berjaya Times Square
    6:00 PTG
    Jitra
    Terminal Bas Ekspres
    Quickliner
    Premium Economy
    RM 48

Kekerapan sambungan bas antara Kuala Lumpur dan Jitra

Lihat di sini kekerapan hubungan antara Kuala Lumpur dan Jitra, pada masa dan hari yang berbeza dalam seminggu.
Isnin ialah hari paling sibuk, dengan lebih daripada 313 bas harian daripada Kuala Lumpur ke Jitra. Khamis sebaliknya mempunyai paling sedikit sambungan, dengan hanya 159 bas harian antara Kuala Lumpur dan Jitra.
Masa paling sibuk pada hari itu ialah Petang, dengan 634 bas dari Kuala Lumpur ke Jitra, manakala Malam melihat hubungan paling sedikit antara Kuala Lumpur dan Jitra, dengan 92 tawaran.

Fakta tentang bas daripada Kuala Lumpur ke Jitra

Bandingkan semua penyedia seperti Pancaran Matahari, Cosmic Express dan Suasana Edaran Express yang melakukan perjalanan 230 kali setiap hari dengan bas dari Kuala Lumpur ke Jitra dalam satu klik! Tempah tiket bas anda dari Kuala Lumpur ke Jitra bermula dari RM 37!

Bas paling murah RM 37
Bas terpantas 5h 10m
Bas terawal 1:30 PG
Bas terakhir 11:59 PTG
Laluan bas harian 230 Ø
Jarak 375.6 km
Syarikat bas Pancaran Matahari, Cosmic Express, Suasana Edaran Express, Suasana Express, Quickliner, MARA Liner, Sani United, KPB Ekspress, Prisma Express, Intercity Coach dan 12 lagi.

Sambungan bas termurah dari Kuala Lumpur ke Jitra

Setiap hari, 230 bas daripada 22 syarikat bas meninggalkan Kuala Lumpur untuk Jitra: dalam jadual di bawah, anda akan menemui harga termurah untuk bas di laluan ini, bermula dari 27/05/2024 dan untuk hari-hari berikutnya.

Isnin
Selasa
Rabu
Khamis
Jumaat
Sabtu
Ahad
Isnin 27/05
RM 47
Selasa 28/05
RM 47
Rabu 29/05
RM 47
Khamis 30/05
RM 47
Jumaat 31/05
RM 47
Sabtu 01/06
RM 47
Ahad 02/06
RM 47
Isnin 03/06
RM 46
Selasa 04/06
RM 47
Rabu 05/06
RM 47
Khamis 06/06
RM 47
Jumaat 07/06
RM 47
Sabtu 08/06
RM 48
Ahad 09/06
RM 47
Isnin 10/06
RM 47
Selasa 11/06
RM 47
Rabu 12/06
RM 56
Khamis 13/06
RM 47
Jumaat 14/06
RM 47
Sabtu 15/06
RM 47
Ahad 16/06
RM 47
Isnin 17/06
RM 77
Selasa 18/06
RM 47
Rabu 19/06
RM 47
Khamis 20/06
RM 47
Jumaat 21/06
RM 47
Sabtu 22/06
RM 47
Ahad 23/06

Masa termurah untuk perjalanan dari Kuala Lumpur ke Jitra

Lihat di sini pada hari dan masa mana anda boleh mendapatkan tiket bas paling murah dari Kuala Lumpur ke Jitra, untuk 30 hari seterusnya.
Dengan harga bermula dari RM 37, Ahad ialah hari paling murah untuk bas dari Kuala Lumpur ke Jitra. Rabu sebaliknya ialah hari paling mahal dengan harga bermula dari RM 47.
Pagi ialah masa termurah dalam sehari untuk tiket bas dari Kuala Lumpur ke Jitra, dengan RM 37. Petang ialah masa paling mahal dalam sehari dengan harga bermula dari RM 47.

Bagaimana untuk menjimatkan wang dalam perjalanan daripada Kuala Lumpur kepada Jitra

Perjalanan boleh mahal, tetapi ia tidak perlu! Adakah anda ingin mengelak daripada membayar harga yang teruk untuk perjalanan anda? Kemudian ikuti langkah cepat ini untuk menjimatkan wang:

Tempah tiket daripada Kuala Lumpur ke Jitra lebih awal! Lebih awal anda menempah, lebih murah biasanya harganya. Selain itu, anda pasti akan mendapat tempat di dalam bas daripada Kuala Lumpur ke Jitra, berbanding jika anda membelinya pada saat akhir atau terus di stesen .

Jika boleh, elakkan perjalanan pada waktu puncak. Daripada hujung minggu, cuba melancong sepanjang minggu. Perjalanan pada waktu petang atau malam ia juga lebih murah, dan kemudiannya bas dari Kuala Lumpur ke Jitra juga lebih kosong.

Syarikat bas yang dikasihi daripada Kuala Lumpur hingga Jitra

Ini ialah syarikat bas yang paling banyak ditempah antara Kuala Lumpur hingga Jitra daripada pengguna kami.

Semua stesen bas dan perhentian di Kuala Lumpur dan Jitra

Peta di bawah menunjukkan kepada anda tempat untuk mencari semua stesen bas di Kuala Lumpur dan Jitra.

Perkhidmatan dan Keselesaan di dalam bas daripada Kuala Lumpur ke Jitra

Ingin tahu kelas tempat duduk yang tersedia pada bas daripada Kuala Lumpur hingga Jitra? Atau syarikat bas manakah yang menyediakan laluan Kuala Lumpur ke Jitra? Di bawah anda akan menemui jawapan kepada soalan anda.

Soalan lazim tentang bas Kuala Lumpur ke Jitra

Berapakah harga perjalanan bas ekspres untuk laluan Kuala Lumpur Jitra?

Ia bergantung pada beberapa faktor seperti hari dan waktu perjalanan. Tiket termurah untuk perjalanan Kuala Lumpur-Jitra boleh didapati dari harga RM 37. Bandingkan semua tawaran dan jimat wang!

Berapakah penjimatan saya apabila membandingkan semua bas dari Kuala Lumpur ke Jitra?

22 syarikat menawarkan laluan ini dengan harga tiket antara RM 37 dan RM 72. Para penumpang dinasihatkan membuat pembelian tiket seawal mungkin untuk memastikan tiket termurah boleh didapati ke Jitra.

Secara purata, berapa banyak sambungan tersedia dari Kuala Lumpur ke Jitra setiap hari?

Setiap hari, laluan bas Kuala Lumpur ke Jitra dilayan oleh kira-kira 230 sambungan. Dengan carian kami, anda boleh membandingkan masa bas untuk mencari perjalanan yang sempurna.

Berapakah lama masa perjalanan bas ke Jitra dari Kuala Lumpur?

Bas perantara terpantas dari Kuala Lumpur ke Jitra ditawarkan oleh KPB Ekspress dan mengambil masa 5h 10m jam. Tiket bas untuk laluan ini berharga RM 42. Dalam konteks ini, tempoh masa perjalanan bas boleh mengambil masa yang lama akibat kesesakan trafik.

Pukul berapa bas pertama dari Kuala Lumpur ke Jitra akan berlepas?

Bas paling awal ke Jitra akan berlepas dari Kuala Lumpur pada pukul 1:30 PG. Maklumat mengenai waktu berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pukul berapakah bas terakhir akan berlepas dari Kuala Lumpur ke Jitra?

Bas terakhir akan berlepas ke Jitra dari Kuala Lumpur pada pukul 11:59 PTG Maklumat mengenai masa berlepas mungkin berbeza pada hujung minggu dan hari cuti. Gunalah enjin carian kami untuk mencari waktu yang tepat untuk tarikh perjalanan anda.

Pengendali bas manakah yang beroperasi untuk laluan Kuala Lumpur Jitra ?

Sekiranya anda mengambil bas perantara dari Kuala Lumpur ke Jitra, para penumpang boleh melakukan perjalanan mereka dengan syarikat bas Pancaran Matahari, Cosmic Express dan Suasana Edaran Express. Anda boleh membandingkan semua tiket bas yang sedia ada dengan enjin carian kami dan menempah tiket yang sesuai untuk anda.

Adakah terdapat bas terus antara Kuala Lumpur dan Jitra?

Anda boleh menyemak semua sambungan langsung antara Kuala Lumpur dan Jitra dengan menggunakan carian dan melihat bahagian Perturakan dalam penapis kami. Ini ialah beberapa syarikat yang menawarkan bas terus: Pancaran Matahari, Cosmic Express dan Suasana Edaran Express.

Apakah yang boleh saya bawa dengan bas ke Jitra dari Kuala Lumpur?

Apa yang boleh anda bawa akan berbeza antara pengendali bas ekspres. Secara umumnya, anda boleh membawa satu beg bagasi dan bagasi kabin untuk laluan Kuala Lumpur - Jitra secara percuma. Gunalah enjin carian kami untuk mencari bas yang paling sesuai berdasarkan keperluan anda dan tarikh perjalanan anda.

Kemudahan apa yang boleh didapati untuk laluan bas Kuala Lumpur - Jitra?

Kemudahan yang disediakan di dalam bas bergantung pada pengendali bas. Kebanyakan pengendali bas ekspres mempunyai WiFi. Dengan kemudahan WiFi, anda dapat berkongsi lokasi anda kepada rakan-rakan semasa perjalanan. Sistem penyaman udara membolehkan anda menikmati perjalanan yang lebih selesa dan menyenangkan. Gunakan fungsi carian kami untuk mendapatkan maklumat yang tepat mengenai kemudahan bas dari Kuala Lumpur ke Jitra untuk perjalanan anda.

Kelas tempat duduk yang tersedia yang ditawarkan pada laluan bas Kuala Lumpur ke Jitra

Economy
Economy

Pilihan termurah tersedia untuk tiket anda, ia biasanya disertakan dengan tempat duduk boleh lipat dan AC.

Premium Economy
PremiumEconomy

Gabungan antara Ekonomi dan Perniagaan, ia menawarkan ruang kaki tambahan, WI-FI dan makanan ringan yang mungkin.

Business
Business

Tempat duduk yang selesa, perkhidmatan makanan dan minuman, disertai secara amnya dengan fleksibiliti tiket.

Lebih banyak laluan bas dari Kuala Lumpur dan Jitra

Berikut ialah gambaran keseluruhan laluan bas paling popular daripada Kuala Lumpur dan daripada Jitra. Hanya klik pada sambungan pilihan anda, dan anda akan menemui semua butiran tentang laluan bas anda!

Aplikasi CheckMyBus

Muat turun dengan percuma

App Store
CheckMyBus App
Tutup
GPDR CheckMyBus shield

We value your privacy!

To show you the best bus offers, we and our partners use technical, analytical, and marketing cookies to personalize the ads. We remember your anonymized details to provide a personalized experience.